24. července 2017 13:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie navrhla obžalovat průvodčí a vlakvedoucí za pád dítěte z vlaku

Kriminalisté vyšetřují na místě úmrtí dítěte. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kriminalisté vyšetřují na místě úmrtí dítěte. | foto: iDNES.tv

OLOMOUC Policisté navrhli kvůli loňskému tragickému pádu dvouleté dívky z vlaku na Olomoucku obžalovat průvodčí a vlakvedoucí z usmrcení z nedbalosti. Spis s tímto návrhem předali žalobci. Řekl státní zástupce olomouckého státního zastupitelství Jaroslav Rašendorfer.

Podle policie obě ženy při vypravování vlaku porušily drážní předpisy. O případném podání obžaloby rozhodne žalobce v příštích dnech. Zaměstnankyním Českých drah hrozí až šest let vězení.

Neštěstí se stalo přesně před rokem 24. července na trati mezi Olomoucí a Štěpánovem ve směru na Prahu. Dívka vypadla z vlaku ve chvíli, kdy byla s matkou a starší sestrou na toaletě. V osudnou chvíli stála v blízkosti otevřených dveří toalety a čekala na matku, která byla na toaletě se čtyřletou dcerou.

Podle výsledků vyšetřování Drážní inspekce vlak ze stanice v Olomouci odjel s neuzavřenými dveřmi, při rychlosti vlaku ve 111 kilometrech za hodinu se pak dveře samovolně rázně otevřely a dítě vtáhly ven. Podle kriminalistů bylo povinností obou obviněných přesvědčit se o tom, že dveře jsou zavřené.

Policisté obě zaměstnankyně obvinila v únoru letošního roku, vyšetřování trvalo několik měsíců. Podle žalobce má spis přes 600 stran, obsahuje řadu znaleckých posudků. Jedna z obviněných podala stížnost proti usnesení o zahájení trestního stíhání, byla však zamítnuta.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.