Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
5. února 2013 9:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie chce obžalovat kvůli vyplácení odměn primátorku Liberce

Zastupitelé Liberce zvolili 28. dubna do čela města sociální demokratku Martinu Rosenbergovou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zastupitelé Liberce zvolili 28. dubna do čela města sociální demokratku Martinu Rosenbergovou | foto: ČTK

LIBEREC Liberecká primátorka Martina Rosenbergová čelí návrhu na obžalobu. Společně s ní policie obžalovala generálního ředitele krajské nemocnice Jiřího Veselku a někdejšího krajského radního pro ekonomiku Zdeňka Bursu.

Podle policie porušili zákon tím, že v září 2011 schválili na valné hromadě nemocnice vyplácení odměn 30.000 korun uvolněným členům krajského zastupitelstva v dozorčí radě nemocnice. Hrozí jim za to až dva roky vězení, uvedl deník MF Dnes.

ČTĚTE TAKÉ

"Podle policie se dopustili trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti. Odměny v dozorčí radě nemocnice údajně v rozporu se zákonem pobírali Bursa a jeho dva kolegové z krajské rady Martin Sepp a Pavel Petráček (oba ČSSD). Policie ukončila vyšetřování a s návrhem, aby na obviněné byla podána obžaloba, předložila spis státnímu zástupci. Ten nyní studuje spis a pak rozhodne o dalším postupu," řekl mluvčí okresního státního zastupitelství Petr Hořín.

Jestli padne obžaloba, rozhodne žalobce v řádu několika týdnů.

Obvinění svoji vinu popírají

Všichni tři obvinění svoji vinu odmítají. "Jestli jsou v této republice lidé trestně stíháni za to, že zvednou ruku na valné hromadě, kterou připravoval někdo jiný, o něčem to svědčí. Mé svědomí je čisté," uvedl pro server iDnes.cz Zdeněk Bursa.

Za primátorku se postavili členové opoziční ODS a KSČM i koaliční strany. Uvěřili jí, že odměny pro členy dozorčí rady podepisovala beze jmen,a nevěděla, že je dostanou uvolnění radním.

Změna pro Liberec ale tvrdí, že primátorka věděla, kdo odměny dostane, napsal server iDnes.cz. "Ze zápisu z mimořádné valné hromady nemocnice konané v září 2011 jasně vyplývá, že bod o navýšení odměn dozorčí radě z deseti na třicet tisíc následoval těsně po jmenování jejích členů," upozornila liberecká zastupitelka Zuzana Tachovská.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.