Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Strážníci v Praze objevili ve škarpě přes 700 krabů, všichni uhynuli. Pachatel chtěl zřejmě ušetřit za likvidaci

Neznámý pachatel vysypal do škarpy v Praze 4 sedm set krabů. foto: FB: Městská policie hl. m. Prahy

PRAHA - Nepochopitelný případ nelidského zacházení se zvířaty řeší strážníci pražské městské policie, kteří ve škarpě u silnice v Praze 4 objevili přes 700 krabů. Po jejich příjezdu ještě asi polovina z nich vykazovala známky života, zachránit se ale nakonec nepodařilo žádného. Pachatel není podle policie znám, k činu ho pravděpodobně vedlo uzavření restaurační provozovny a následná snaha ušetřit.
  15:59aktualizováno  17:07

„Další z případů, při kterém může člověk pouze nevěřícně kroutit hlavou a přát si, aby dotyčného dostal do rukou,“ napsala městská policie o pachateli, který v ulici Josefa Bíbrdlíka vysypal do škarpy 703 vzrostlých krabů. 

Po příjezdu strážníků, kteří kraby objevili, ještě asi polovina žila. Avšak i přes následnou snahu odchytové služby všichni uhynuli. „Uhynulá zvířata byla zaměstnanci odchytové služby uložena do asanačního boxu a předána odborné firmě k likvidaci,“ sdělila pro server Lidovky.cz mluvčí městské policie Praha Irena Seifertová. 

Podle městské policie je pravděpodobné, že krabi pocházeli ze soukromého chovu některé z pražských restaurací. A údajně se tak jedná o další následek koronavirové krize, kdy se po nuceném uzavření provozovny chtěl majitel vyhnout poplatkům spojených s likvidací zvířat. „Je velmi pravděpodobné, že krabi pocházejí ze soukromého chovu některé z pražských restaurací a stali se tak obětí mixu zavřené provozovny a cynického kalkulu majitele,“ napsala městská policie.

Podle mluvčí Seifertové městská policie o případu informovala Státní veterinární správu, Policii ČR a také starostu obce.