Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Policie obvinila pět exradních Prahy 2. Mezi nimi je i Udženija a Paluska

Česko

  15:44aktualizováno  16:36
PRAHA - Policie obvinila bývalého starostu Prahy 2 Jiřího Palusku (dříve ODS) a další čtyři bývalé radní městské části kvůli zakázce na dodávku tepla z roku 2009. Se společností PM Partners radnice uzavřela smlouvu bez výběrového řízení. Policie radní obvinila pro porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Potvrdila to další obviněná, zastupitelka Prahy 2 a bývalá pražská radní Aleksandra Udženija (ODS).

Aleksandra Udženija a Jiří Paluska. foto: Lidovky.cz

Mezi obviněnými jsou také nynější místostarosta Jan Vaněk (ODS), současný radní Václav Vondráček (ODS)a bývalá radní Jana Babická (ODS). Tito radní pro uzavření smlouvy hlasovali. Mezi obviněnými není starostka Jana Černochová.

PSALI JSME:

"Je to opravdu absurdní kriminalizace komunálních politiků. Co je ale nejabsurdnější, že jsem údajně vinna i za období, když už jsem na radnici nepůsobila. Za sebe a své kolegy mohu říct, že jsme obviněni za to, že jsme nedopustili, aby obyvatelé Prahy 2 zůstali bez teplé vody a topení," řekla Udženija.

Bývalí radní schvalovali smlouvu s PM Partners v červnu 2009 a smlouva s firmou končila k 31. listopadu. "Byla to dočasná, překlenovací smlouva," řekla Undženija s tím, že dohodnutá cena za gigaJoule tepla byla nižší, než u smlouvy, která vypršela.

Praha 2 již dostala v srpnu 2012 od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300 000 korun. ÚOHS dal radnici za vinu právě to, že bez otevřeného tendru zadala zakázku společnosti PM Partners.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!