Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie odložila případ třetího propadu tunelu Blanka

Tunel Blanka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tunel Blanka - ilustrační foto | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Policie odložila případ třetího propadu tunelu Blanka, který se stal letos v červenci. Údajně nebyl spáchán trestný čin.

Uvedla to Česká televize. Mluvčí pražské policie Jana Rösslerová řekla, že nebyl spáchán trestný čin. Zával tehdy zasypal bagristu, po několika hodinách byl zachráněn. Za tento propad dostala stavební firma Metrostav milionovou pokutu od Českého báňského úřadu (ČBÚ). Podle ČBÚ firma podcenila prevenci a neudělala dost pro zajištění bezpečnosti.

Čtěte více

"Policie případ odložila, protože nebyla naplněna skutková podstata trestného činu," řekla bez bližších podrobností mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Tunel Blanka se během stavby propadl už třikrát. Dvakrát vznikl kráter ve Stromovce, naposledy se půda propadla u ministerstva kultury v Praze 6. Policie odložila i minulé dva propady, protože se kriminalistům nepodařilo najít viníka nehody.

Pražský magistrát nemá zatím podle mluvčího Jiřího Wolfa o ukončení vyšetřování informace. "Budeme čekat na výsledky, musí nás o tom zpravit," řekl Wolf. Město totiž podalo trestní oznámení. Další podal primátor Pavel Bém.

Magistrát také kvůli poslednímu propadu požadoval po Metrostavu několik milionů korun za způsobené škody. Metrostav už zaplatil peníze za posudky, které si magistrát nechal vyhotovit. Fakturu na další část, ve které by mělo město požadovat peníze za poškození dobrého jména, zatím firma podle mluvčího Metrostavu Františka Poláka nedostala.

Pražský magistrát nemá zatím podle mluvčího Jiřího Wolfa o ukončení vyšetřování informace. "Budeme čekat na výsledky, musí nás o tom zpravit," řekl Wolf. Město totiž podalo trestní oznámení.

Další podal primátor Pavel Bém. ČTK napsal, že takové rozhodnutí "bohužel" očekával a že ho může jen respektovat. "Nic jiného mi nezbývá. Nadšen nejsem," uvedl. Dodal, že pro něj je klíčové rozhodnutí báňského úřadu, který Metrostavu udělil pokutu.

Magistrát také kvůli poslednímu propadu požadoval po Metrostavu několik milionů korun za způsobené škody. Firma už zaplatila peníze za posudky, které si magistrát nechal vyhotovit. Fakturu na další část, ve které by mělo město požadovat peníze za poškození dobrého jména, zatím firma podle mluvčího Metrostavu Františka Poláka nedostala.

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly
Nejlepší příběhy píše sám život. Tyto deníčky u vás v loňském roce zabodovaly

Deníčky jsou již neodmyslitelnou součástí eMimina. Z každého měsíce roku 2019 jsme vybrali jeden z mnoha příběhů, který vás chytl za srdce.