29. července 2017 7:30, aktualizováno  7:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Desítky policistů a vrtulník pátrají v Sokolově po sestrách ve věku čtyři a šest let

Pohřešovaná Kateřina a Veronika Grafová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovaná Kateřina a Veronika Grafová. | foto: policie.cz

SOKOLOV Od časných ranních hodin pokračuje v Sokolově pátrání po dvou dívkách ve věku čtyři a šest let. Sestry jsou pohřešované od pátku. Do pátrání se během noci zapojily desítky policistů, hasičů i vrtulník s termovizí.

Vrtulník létal nad Sokolovem i v sobotu ráno. Policisté si postavili provizorní stanoviště u dětského centra Fantazie, odkud okolo 7:00 vyrazili opět dívky hledat. Naposledy je podle krajské policejní mluvčí Zuzany Týřové lidé viděli viděli v pátek odpoledne okolo 16:00 v nedaleké Jelínkově ulici.

Čtyřletá Kateřina Gráfová měří 110 až 115 centimetrů. Je drobnější postavy, má blond vlasy a hnědé oči. Šestiletá Veronika Gráfová měří 120 až 125 centimetrů, její zdánlivé stáří je osm let. Má rovněž drobnější postavu a blond vlasy a hnědé oči. Obě dívky na sobě měly žluté šaty.

Jakékoli informace o hledaných dívkách policisté přijmou na lince 158.

Obě děti jsou vedeny v databázi Dítě v ohrožení, což je národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz