Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejen Buštěhrad. Policie chce Ratha stíhat v dalších třech kauzách

Česko

  12:57aktualizováno  14:53
PRAHA - Policie doručila do sněmovny další žádost o možnost stíhat Davida Ratha (dříve ČSSD) pro pokračující trestný čin, a to přijetí úplatku. Podle informací serveru Lidovky.cz jde o zakázky v nemocnicích Kolín, Kladno a Mladá Boleslav.

David Rath si pročítá svůj projev. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

V žádosti policie popisuje tři nové kauzy. "První se týká nákupu vybavení technologie pro oblastní nemocnici Kolín, druhá vybavení domova důchodců a služby následné péče v nemocnici Kladno a třetí dodávky zdravotnické technologie do jednoho z pavilonů mladoboleslavské nemocnice," řekla serveru Lidovky.cz předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

ČTĚTE TAKÉ:

Žádost už putovala do mandátového a imunitního výboru, serveru Lidovky.cz to potvrdil jeho člen Stanislav Křeček (ČSSD). Sněmovnu tak opět čeká rozhodování, zda Ratha vydá. "Až se sejde mandátový a imunitní výbor a doporučí sněmovně další postup, tak o tom na své nejbližší schůzi rozhodne. Očekávám tedy, že bychom rozhodovali v září," uvedla Němcová.

Rozhodne se v září

Podle členky mandátového a imunitního výboru Jany Kaslové (TOP 09) se výbor kvůli stanovisku sejde začátkem září, takže by se kvůli Rathovi zvláštní schůze sněmovny skutečně konat neměla.

Šéf výboru a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka uvedl, že předpokládá, že Rath znovu na výboru vystoupí se svým stanoviskem. Dostane zřejmě prostor i na poslanecké schůzi, která bude o jeho vydání rozhodovat.

Podobně vidí vývoj předseda klubu TOP 09 Petr Gazdík. "Počítáme s tím, že se ta šou s Davidem Rathem bude opakovat," řekl serveru Lidovky.cz Gazdík.

Advokáti bez informací

Zpráva zaskočila Rathovy obhájce. "Nevíme, o co jde," řekl serveru Lidovky.cz Adam Černý, který předpokládá, že jim k tomu policie brzy pošle podrobnosti.

Mladoboleslavská nemocnice potvrdila, že se na ní policie obrátila.  "Kvůli čemu všemu to bylo, to opravdu nevím. Zatím nikdo z vedení nechybí a ani to nečekám. Měli jsme připravené výběrové řízení na stavbu nového pavilonu a tam už bylo pozastaveno. Na základě rozhodnutí valné hromady jsme pak příipravili podmínky pro nové výběrové řízení," informovala server Lidovky.cz mluvčí Kamila Hamáčková.

Rath už je tři měsíce pod zámkem v litoměřické vazební věznici za předražení opravy zámku v Buštěhradu, v tomto případě ho už sněmovna vydala, bývalý středočeský hejtman se však svého poslaneckého mandátu nevzdal.

Autoři: , , ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat