Středa 21. října 2020svátek má Brigita 15 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policejní honička: muž ujížděl z Prahy až do Plzně, zastavila ho kulka

Pražští policisté při pronásledování auta po D5 požádali o spolupráci i policisty z Plzně. Ti nakonec řidiče v areálu lochotínské nemocnice zadrželi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražští policisté při pronásledování auta po D5 požádali o spolupráci i policisty z Plzně. Ti nakonec řidiče v areálu lochotínské nemocnice zadrželi. | foto: ČTK

PRAHA Policie pronásledovala ujíždějící auto z Prahy až do Plzně, kde řidiče policisté zadrželi. V průběhu zběsilé jízdy, při které se prchající vůz se zahraniční registrační značkou po dálnici řítil rychlostí zhruba 200 kilometrů za hodinu, padly varovné výstřely.

Řidič také naboural dvě policejní auta. Nasazen byl i vrtulník, řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Muž s prostřeleným krkem skončil na operačním sále, uvedla Česká televize s odvoláním na matku zraněného.

"V 15:46 se policisté snažili zkontrolovat vozidlo Mazda na úrovni Úřadu vlády, tedy na Nábřeží Edvarda Beneše, a to před nimi začalo ujíždět různými ulicemi až na hranice Prahy a vjelo na dálnici D5," popsal událost mluvčí. Podle něho na dálnici policisté opakovaně varovně vystřelili do vzduchu, na samotný vůz však nemířili.

Nábřeží Edvarda Beneše

Nábřeží Edvarda Beneše

Kolizi dvou policejních vozů způsobil prchající řidič na 34. kilometru dálnice, obě auta zůstala po střetu nepojízdná. Dalších šest až osm hlídek však vůz pronásledovalo až do areálu plzeňské nemocnice na Lochotíně, kde byl přibližně po 45 minutách jízdy řidič zadržen. "Na zadržení se podílelo celkem deset vozidel," dodal Hulan.

Pražští policisté při pronásledování auta po D5 požádali o spolupráci i policisty z Plzně. Ti nakonec řidiče v areálu lochotínské nemocnice zadrželi. Řidič skončil v péči plzeňských lékařů, na místě zatčení byla kaluž krve. 

Podle administrátora plzeňské fakultní nemocnice muž zůstává hospitalizován. "V sobotu byl operován. Nyní je ve stabilizovaném stavu a je při vědomí. V péči nemocnice zůstane. Měl střelné poranění," sdělil  administrátor nemocnice.

Muž měl zákazané řízení automobilu

"Generální inspekce si převzala šetření ve věci použití střelné zbraně. Policisté použili střelnou zbraň a bylo tam zranění," řekla Sandorová. Za jakých okolností a kým byl muž postřelen bude podle ní známo až po ukončení vyšetřování. Přesné důvody, proč muž před policií ujížděl, policie vzhledem k jeho zdravotnímu stavu zatím nezná. Jeho matka České televizi v sobotu řekla, že důvodem bylo to, že neměl řidičský průkaz. Hulan  potvrdil, že stíhaný řidič měl zákaz řízení od roku 2010 do října 2014. Za sebou prý má i pestrou trestní minulost.

Má 19 záznamů trestního stíhání pro majetkové a drogové delikty a delikty týkající se maření úředního rozhodnutí a vykázání, tedy i porušování nějakého zákazu, upřesnil policejní mluvčí. Současně doplnil, že v pronásledovaném voze policisté po ukončení honičky našli tři krabice s dosud nezjištěnými léky a blíže nespecifikované varné zařízení.

"Všechny tyto věci budou podrobeny odborné expertize, zda jde o drogy nebo o věci k jejich přípravě," uvedl Hulan. Informace o tom, že by muž měl při sobotní honičce střelnou zbraň, ale nemá.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Jiří Čunek, bývalý lidovecký hejtman ve Zlínském kraji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Čunek, bývalý lidovecký hejtman ve Zlínském kraji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Jiří Čunek, bývalý lidovecký hejtman ve Zlínském kraji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...