Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie stíhá za pokus o vraždu studentky dva mladistvé, dívka měla navést spolužáka

Česko

  12:05
PRAHA - V případu loňského pokusu o ubodání osmnáctileté gymnazistky v pražských Horních Měcholupech stíhají kriminalisté dalšího mladistvého. Podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním si obvinění vyslechla dívka z okolí stíhaného studenta, která ho k vraždě údajně navedla. Informaci o rozšíření stíhání potvrdil bez dalších podrobností mluvčí pražských policistů Jan Daněk.
Policie

Policie foto: Anna Vavríková, MAFRA

Studentka byla brutálně napadena večer 13. listopadu 2017 nedaleko svého domova. Podle tehdejšího vyjádření policie dívka utrpěla mnohačetná bodnořezná poranění, záchranáři ji převezli do nemocnice ve vážném stavu. Pomoc jí přivolali svědci z řad sousedů. Policisté vzápětí zadrželi dívčina kamaráda, sedmnáctiletého spolužáka, který se k činu přiznal. S dívkou se před útokem procházel po ulici. Kriminalistům řekl, že na napadení si nepamatuje.

„V rámci tohoto případu kriminalisté stíhají další osobu. Jelikož se jedná o osobu, která je mladistvá, nelze ze zákonných důvodů poskytnout žádnou bližší informaci,“ sdělil nyní policejní mluvčí.

Obviněný mladík je stále ve vazbě, jeho údajnou spolupachatelku stíhají policisté podle dostupných informací na svobodě. V případě prokázání viny jim za pokus o vraždu hrozí jakožto mladistvým maximálně desetileté vězení.

Autor:

Nebytový prostor 100m
Nebytový prostor 100m

Bartoňova, Náchod - Staré Město nad Metují
2 900 000 Kč