28. prosince 2018 15:31, aktualizováno  17:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Drama v Příbrami. Muž držel rukojmí v bance, situaci vyřešila zásahovka

Policisté zasahují v pobočce banky Unicredit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté zasahují v pobočce banky Unicredit. | foto: MAFRA

Příbram Ozbrojený muž přepadl v pátek odpoledne pobočku Unicredit Bank v Příbrami. V budově na centrálním náměstí držel devět rukojmí - dva zaměstnance banky a sedm klientů, jednoho zákazníka propustil ještě před příjezdem zásahové jednotky. Po necelých třech hodinách do banky vnikli příslušníci Útvaru rychlého nasazení (URNA). Muže, který měl u sebe funkční krátkou střelnou zbraň, zadrželi.

Rukojmí jsou v pořádku, nikdo nebyl zraněn, řekla novinářům po zásahu mluvčí policie Monika Schindlová.

Pachateli hrozí až 12 let vězení. Osvobozená rukojmí jsou v péči krizového interventa a psychologů.

Motivem přepadení nebyla loupež. „Muž chtěl na sebe upozornit a vyjednávat,“ řekla policejní mluvčí. Již dříve uvedla, že pachatel chtěl podat trestní oznámení. Muž tvrdil, že je ročník narození 1990, jeho přesnou totožnost i motiv činu nyní policisté prověřují.

Vozy zdravotnické záchranné služby stojí nedaleko pobočky banky Unicredit.

Vozy zdravotnické záchranné služby stojí nedaleko pobočky banky Unicredit.

Oznámení o přepadení banky policie dostala kolem 14:30, na místě dorazil policejní vyjednavač, středočeská zásahová jednotka i URNA spadající pod Policejní prezidium. Připraveni byli záchranáři se speciálními vozy pro mimořádné události. Krizoví interventi policie pomáhali lidem, které policisté vysvobodili z banky. Nikdo nebyl zraněn ani při akci speciální policejní jednotky, ani když pachatel držel v bance rukojmí.

Příbram, 28.12.2018.

Příbram, 28.12.2018.

Náměstí T.G. Masaryka v centru Příbrami bylo úplně uzavřeno, příjezdové ulice byly ohrazeny policejními páskami, z bezpečnostních důvodů tam nesměli chodci ani auta.

Nad městem monitoroval situaci vrtulník. V momentě, kdy policisté vtrhli do banky, se ozývaly silné exploze ze zásahových rozbušek. Kolem 17:30 byl provoz na náměstí plně obnoven, zadržený muž skončil na policejní služebně. Výslechy čekají i rukojmí.

Policisté zasahují v pobočce banky Unicredit na náměstí T. G. Masaryka v...
Příbram, přepadení banky.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!