Neděle 12. července 2020svátek má Bořek 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie vyšetřuje smrt ženy po endoskopii. Jednou z verzí je záměna sterilní látky za louh

Policie - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie - ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

ZLÍN Policie vyšetřuje úmrtí ženy v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Policisté se od pondělí zabývají trestním oznámením na neznámého pachatele, které podali rodinní příslušníci starší ženy, jež zemřela ve zlínské nemocnici 21. března po lékařském vyšetření, uvedla v pátek v tiskové zprávě mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Pacientka zemřela po endoskopickém zákroku. Předseda představenstva nemocnice Radomír Maráček informoval, že souvislost s úmrtím však není prokázána. Jednou z verzí je záměna sterilní látky za louh.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a zjišťují veškeré informace, které se k tomuto případu vztahují a které s ním souvisí. Budou zejména zkoumat, zda se na úmrtí ženy podílela další osoba,“ uvedla Kozumplíková.

Kriminalisté nařídili soudní pitvu. „Mimo jiné úkony trestního řízení budou žádat vyhotovení dalších odborných vyjádření, které jsou v tomto případě nezbytné,“ uvedla Kozumplíková.

Po stejném zákroku leží na ARO další pacientka s poškozením trávicího traktu. „Je při vědomí a čeká se, jak se její stav bude vyvíjet,“ uvedl Maráček.

Vedení nemocnice přijalo opatření, aby nemohlo dojít k záměně látek u vyšetření. „Dali jsme pokyny, aby nádoby se sterilní vodou byly speciálně označeny a nemohlo dojít k případné záměně. Jsou na nich umístěny reflexní proužky,“ uvedl Maráček.

Pracovní postup se podle něj kontroloval okamžitě, nezjistilo se však nic nestandardního. Žádná personální opatření nemocnice nepřijala, u vyšetření se střídají tři lékaři. Zastavit provoz je podle Maráčka nereálné, na endoskopii jsou objednaní pacienti.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.