Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie vyšetřuje smrt ženy po endoskopii. Jednou z verzí je záměna sterilní látky za louh

Česko

  11:56
ZLÍN - Policie vyšetřuje úmrtí ženy v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Policisté se od pondělí zabývají trestním oznámením na neznámého pachatele, které podali rodinní příslušníci starší ženy, jež zemřela ve zlínské nemocnici 21. března po lékařském vyšetření, uvedla v pátek v tiskové zprávě mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.
Policie - ilustrační foto.

Policie - ilustrační foto. foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

Pacientka zemřela po endoskopickém zákroku. Předseda představenstva nemocnice Radomír Maráček informoval, že souvislost s úmrtím však není prokázána. Jednou z verzí je záměna sterilní látky za louh.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a zjišťují veškeré informace, které se k tomuto případu vztahují a které s ním souvisí. Budou zejména zkoumat, zda se na úmrtí ženy podílela další osoba,“ uvedla Kozumplíková.

Kriminalisté nařídili soudní pitvu. „Mimo jiné úkony trestního řízení budou žádat vyhotovení dalších odborných vyjádření, které jsou v tomto případě nezbytné,“ uvedla Kozumplíková.

Po stejném zákroku leží na ARO další pacientka s poškozením trávicího traktu. „Je při vědomí a čeká se, jak se její stav bude vyvíjet,“ uvedl Maráček.

Vedení nemocnice přijalo opatření, aby nemohlo dojít k záměně látek u vyšetření. „Dali jsme pokyny, aby nádoby se sterilní vodou byly speciálně označeny a nemohlo dojít k případné záměně. Jsou na nich umístěny reflexní proužky,“ uvedl Maráček.

Pracovní postup se podle něj kontroloval okamžitě, nezjistilo se však nic nestandardního. Žádná personální opatření nemocnice nepřijala, u vyšetření se střídají tři lékaři. Zastavit provoz je podle Maráčka nereálné, na endoskopii jsou objednaní pacienti.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat