Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Policie vyslechla řidiče mustangu, který boural ve Špindlerově Mlýně. Po srážce s ním zemřel generál Jakubů

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel, Hořejší Vrchlabí směr Špindlerův Mlýn. Nehoda se stala v sobotu 21. 9. 2019. foto: Hasiči města Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Policie ve čtvrtek dopoledne vyslechla třicetiletého řidiče Fordu Mustang, který se v sobotu u Špindlerova Mlýna srazil se Škodou Rapid, v níž zahynul zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů. „Řidič mustangu s policií spolupracuje a poskytl svoji verzi události,“ řekla mluvčí policie Ivana Ježková.
  12:56

Policie k případu shromažďuje svědectví dalších lidí. Žádné obvinění v případu dosud podle Ježkové vzneseno nebylo. Pro další postup policie budou podle ní zásadní závěry znaleckého posudku z oboru dopravy, který nechala policie pořídit. Všechny důkazy z místa nehody má policie podle mluvčí zajištěné. Nadále však zjišťuje svědectví lidí, kteří byli v sobotu v Krkonoších a mohli by k nehodě či k pohybu vozů mustang v okolí horských středisek cokoli sdělit. „Po naší výzvě se nám přihlásilo asi 20 svědků,“ řekla.

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel, Hořejší Vrchlabí směr Špindlerův Mlýn....
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel, Hořejší Vrchlabí směr Špindlerův Mlýn....

Řidič mustangu jel od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn a v pravotočivé zatáčce se v protisměru čelně střetl s rapidem. Vezl dvanáctileté dítě. Oba skončili s lehkými zraněními v nemocnici. V rapidu zemřel Jakubů, jeho sedmačtyřicetiletá spolujezdkyně utrpěla těžké zranění.

Televize Nova s odvoláním na svědky uvedla, že nehoda se stala po honičce sportovních vozů. Řidič mustangu to ve vyjádření pro server tn.cz popřel. „My jsme nezávodili, nedocházelo tam k předjíždění. Byli jsme za sebou, vezl jsem syna řidiče toho červeného vozu,“ řekl serveru.

Půjčený mustang měl při tragické nehodě u Vrchlabí řídit amatérský automobilový závodník

Ford Mustang patřil pardubickému dealerovi vozů Ford, firmě Auto In. Ta k případu uvedla, že řidič měl vůz půjčený a účastnil se s ním setkání majitelů vozidel značky Mustang. „K nehodě došlo při neorganizované individuální jízdě tohoto vozidla mimo program setkání,“ uvedla Auto In.

Podle informací ČTK skupina sportovních automobilů včetně alespoň jednoho vozidla značky Ford Mustang v sobotu odpoledne vysokou rychlostí jela také po horské silnici z centra Špindlerova Mlýna směrem na Špindlerovku, na kterou mohou pouze vozidla se zvláštním povolením Správy Krkonošského národního parku.

Autor: