Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie z útoku psů na chlapce obvinila dva muže

Česko

  15:39
HRADEC KRÁLOVÉ - Policisté obvinili v souvislosti s usmrcením pětiletého dítěte při útoku psů na Královéhradecku dva muže ze zločinu usmrcení z nedbalosti. Jedním z obviněných je otec dítěte. Vyplývá to z informací na webu královéhradecké policie. Podle policie oběma mužům hrozí v případě prokázání viny až šest let vězení.

Policie - ilustrační foto: Lidovky.cz

Policie obvinila osmadvacetiletého muže, který podle policie nezajistil psy a ponechal je volně a bez dozoru pobíhat po zahradě v době, kdy se zde pohybovalo dítě. Tím podle kriminalistů porušil důležitou zákonnou povinnost. Druhým obviněným je pětapadesátiletý muž, který nechal podle policistů svého syna bez dozoru, čímž také porušil důležitou povinnost.

Mluvčí královéhradecké policie Lenka Burýšková v pondělí ČTK řekla, že policie pokračuje ve vyšetřování celé události, například ještě čeká na znalecké posudky. „Dosud například nebylo prokázáno, který pes chlapce napadl,“ okomentovala.

Pětiletého chlapce v Lužci nad Cidlinou v druhé polovině září napadlo více psů. Majitel psů v médiích uvedl, že vůbec nechápe, co se mohlo stát a tvrdil, že psi jsou na děti zvyklí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!