10. prosince 2015 19:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zadržela deset celníků kvůli nedbalosti v kauze lihové mafie

Jedovatý alkohol zadržený policií.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedovatý alkohol zadržený policií. | foto: ČTK/PR

Kriminalisté zadrželi několik lidí v souvislosti s obchodováním s nezdaněným lihem. Vyšetřování se týká podezření z nedbalosti, řekl dnes ČTK mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták. Policie zatím nikoho neobvinila, kauzu dozoruje zlínská pobočka brněnského krajského státního zastupitelství, dodal. Na případ upozornila Česká televize, podle níž detektivové zadrželi deset celníků.

Celníci jsou podle ČT podezřelí z toho, že nedbalostí přispěli tzv. lihové mafii kolem obžalovaného Radka Březiny k daňovým únikům za miliardy korun. Rozsudek v kauze vynese olomoucký krajský soud 22. prosince, nedávno skončily před soudem závěrečné řeči.

V případu s nelegálními obchody s lihem se zodpovídá v organizované skupině sedm obžalovaných v čele s Březinou. Na daních podle obžaloby stát připravili o rekordních 6,7 miliardy korun.

Obžalovaní většinou svou vinu přiznali. Kauzou lihové mafie se olomoucký krajský soud zabývá rok. Kromě Radka Březiny jsou všichni obžalovaní souzeni na svobodě.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.