25. listopadu 2011 15:19, aktualizováno  18:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie zadržela šéfa pražských strážníků Kotrouše. Kvůli úplatku

Vladimír Kotrouš.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Kotrouš. | foto: ČTK

PRAHA Policie zadržela ředitele pražské městské policie Vladimíra Kotrouše pro podezření z přijetí úplatku. Příslušníci zásahové jednotky URNA a protimafiánského útvaru ho zatkli v pátek ve 13 hodin.

K zadržení mělo podle informací LN dojít na Praze 10. Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta LN pouze potvrdil, že jeho jednotka zasahovala. Bližší informace ale odmítl poskytnout.  

"Mohu říct pouze to, že dnes probíhá realizace jednoho z případů na území hlavního města Prahy," řekl mluvčí útvaru Pavel Hanták. Podle něho však zatím nebyl nikdo obviněn. Další podrobnosti mluvčí odmítl sdělit s tím, že informace by měly být k dispozici v příštím týdnu.

ČTĚTE TAKÉ:

"Vyčkám na podrobnosti o této události a předpokládám, že pokud bude informace médií potvrzena, okamžitě bude pan ředitel postaven mimo službu. Popřípadě s ním bude okamžitě rozvázán pracovní poměr," uvedl v zaslaném vyjádření pražský primátor Bohuslav Svoboda.

Náměstek městské policie Ludvík Klema řekl, že dosud o případu ví pouze z médií. "Nějaké úkony ale vůči městské policii probíhají," řekl Klema. Státní policie podle něj kontaktovala inspekci městské policie. Bližší informace ale inspekce Klemovi nesdělila.

Pokud by se informace o zadržení Kotrouše podle Klemy potvrdila, převzal by vedení městské policie on. "Šlo by o standardní postup, jako když byl pan ředitel na dovolené, nebo byl nemocen," dodal.

V minulosti byl Kotrouš spojován především s neslavným nákupem hummerů pro pražské strážníky. Bylo mu vytýkáno, že je policie pořídila bez výběrového řízení a Praha je nepotřebuje.

U městské policie byl Kotrouš zaměstnán od roku 1992. Ředitelem Městské policie hl. m. Prahy se stal roku 2002, poté co několik let vedl Obvodní ředitelství MP Praha 6.

mchMarkéta Chaloupská

Najdete na Lidovky.cz