Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V sídle digitálního obchodníka Xixoio zasahovala policie. Zadržela šéfy firmy

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

V sídle obchodníka s digitálními aktivy Xixoio v Praze zasahovala policie, potvrdil serveru iDnes.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej, více informací ale odmítl sdělit. Podle HN.cz byli zadrženi hlavní představitelé firmy.
  16:52aktualizováno  17:14

Ve společnosti Xixoio v úterý zasahovala policie. Představitelé firmy Richard Watzke a Henry Ertner jsou ve vazbě,“ napsal Týdeník Euro.

Policisté přišli podle serverů do libeňských kanceláří firmy Xixoio. „Policisté za mnou přišli, měli nějaké otázky, vyžádali si nějaké dokumenty, ale netuším proč,“ řekl Seznam Zprávám menšinový akcionář firmy Jiří Machalický.

„Mohu pouze v obecné rovině uvést, že Národní centrála proti organizovanému zločinu dnešního dne provádí úkony trestního řízení,“ sdělil serverům mluvčí NCOZ Ibehej. Detektivové se údajně zajímali o některé finanční operace, při kterých byly z Xixoio přesunuty na soukromé účty desítky milionů korun.

Společností Xixoio představila v únoru 2022 první takzvaný tokenizovaný projekt v Česku. Kapitál získaný úpisem speciálních digitálních cenných papírů chce SimpleCell využít na elektroměry připojené k IoT síti, tedy internetu věcí. Elektroměry mají domácnosti a firmy využívat k optimalizaci a sledování spotřeby elektrické energie.

Před rokem Česká národní banka varovala veřejnost před investicemi do tokenů a výslovně zmínila právě Xixoio.

Autoři: ,

Ateliér 1+kk  67m2
Ateliér 1+kk 67m2

Husova, Kutná Hora - Kutná Hora-Vnitřní Město
11 000 Kč/měsíc

Mohlo by vás zajímat