Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Razie vedla k pádu vlády
18:25
Pro TOP 09 i LIDEM je kandidátka ODS na premiérku Němcová přijatelná. Podle Schwarzenberga i Peake ale bude těžké najít nového předsedu Sněmovny.
18:29
 • Miroslava Němcová a Martin Kuba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Miroslava Němcová a Martin Kuba. / Autor: ČTK

17:35
ODS nominovala jako novou předsedkyni vlády Miroslavu Němcovou.
16:42
Kdyby prezident Miloš Zeman přišel s návrhem úřednické vlády, ministr dopravy v demisi Zbyněk Stanjura by to neodmítl. "Stále male preferuji vládu na stávajícím kolaičním půdorysu," uvedl a dodal, že v pátek do Lán pojedou zástupci ODS už s návrhem koaličního řešení - včetně jména potencionálbího premiéra. Stanjura je zatím jedním z adeptů na premiérský post.
15:53
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek nechá přezkoumat, jestli byl zásah policie adekvátní.
14:49
Na jednání vlády naváže ještě ve středu odpoledne schůze grémia ODS. Tedy užšího vedení strany, které je pověřené jednáním o kandidátovi na premiéra. Pro LN to potvrdil šéf senátorů Jaroslav Kubera.
14:20
Ikonka Policie ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Kriminalisté dnes šest hodin vyslýchali Nagyovou. Okolo 14:00 byl výslech přerušen, pokračovat má příští týden. Podle obhájce nic nepřinesl.
12:33
Předseda TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se dnes sejde s ministrem průmyslu Martinem Kubou. Budou rešit, kdo obsadí premiérský post po Nečasovi. Kubu přitom Schwarzenberg dosud odmítal.
11:54
 • Prezident Miloš Zeman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Prezident Miloš Zeman / Autor: ČTK

11:51
"Prezident je zde od toho, aby urychleně jmenoval nového předsedu vlády," řekl na dnešní tiskové konferenci prezident Miloš Zeman. Zároveň nevyloučil možnost předčasných voleb, i když k nim má výhrady.
11:42
Ivo Rittig se rozhodl podat žalobu na Lubomíra Zaorálka kvůli tvrzení, že zabavené peníze a zlato byly Rittiga . Pro Lidovky.cz to potvrdil jeho advokát Michal David. Další žaloba půjde na Respekt, který v pondělí rovněž uvedl, že peníze a zlato byly Rittiga.
11:18
Český lobbista Roman Janoušek, jehož jméno je zmiňováno v souvislosti se skandálem, který vedl k pádu české vlády, se už zřejmě chystá opustit chorvatský Zadar, kde byl údajně na dovolené. Napsal to dnes deník Večernji list, který podle všeho nezjistil, kam má podnikatel namířeno.
11:00
Advokát obviněného exposlance ODS Ivana Fuksy Tomáš Gřivna podal stížnost proti vazebnímu stíhání svého klienta. Důvody stížnosti nechtěl Gřivna popisovat. "Je to důvěrnější," dodal advokát.
09:25
Podobný názor sdílí i německý deník Mittelbayerische Zeitung. Za vzorový příklad morální bídy postkomunistických států dnes totiž označil politiku v Česku v komentáři nazvaném "Politická žumpa na Vltavě".
09:21
Britský týdeník The Economist se opřel do České republiky. Debata o tom, zda odměna tří poslanců lukrativními posty za podporu vlády vůbec představuje korupci, prý ukazuje, jak hluboko klesla česká politická kultura.
09:18
A jak je na tom Nečas s pravdomluvností? To se rozhodl zhodnotit Demagog.cz.
07:51
Policie má podle serveru Aktuálně.cz v plánu rozšířit vyšetřování i na státní podniky ČEZ a České dráhy. Šetření by mělo prý začít tento týden. Mluvčí obou firem ale tvrdí, že o ničem podobném nevědí.
07:47
I bývalého premiéra Petra Nečase zřejmě brzy čeká trestní stíhání kvůli trafikám, které údajně domlouval pro rebelující poslance. Mohou žalobci s obviněním z podplácení uspět? Právníci, které oslovil server Lidovky.cz, tvrdí, že ne
19:01
 • Náměstek vrchního žalobce Pavel Komár (vpravoú a olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Náměstek vrchního žalobce Pavel Komár (vpravoú a olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. / Autor: ČTK

Nepřehlédněte