11. dubna 2016 15:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté na D11 zadrželi mladíka v kombajnu. Chtěl ho dovézt z Polska do Znojma

Policisté na dálnici D11 zastavili kombajn, který jel ve směru z Hradce Králové... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté na dálnici D11 zastavili kombajn, který jel ve směru z Hradce Králové... | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ UVNITŘ VIDEO Policisté na dálnici D11 zastavili v minulých dnech kombajn, který jel ve směru z Hradce Králové na Prahu. Třiadvacetiletému řidiči hrozí za porušení několika předpisů pokuta až 500 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na jeden rok. O případu informovala mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková.

Policisté zastavili kombajn s připojenou žací lištou na 86. kilometru dálnice v době odpolední dopravní špičky. „Řidič uvedl, že kombajn koupil v Polsku a po vlastní ose ho přepravuje do Znojma. Proč se vydal po dálnici, nebyl schopen policistům vysvětlit,“ uvedla mluvčí.

Podle policie mladý řidič jel vozidlem bez platné registrační značky, navíc po dálnici, na kterou smějí vozidla s nejnižší konstrukční rychlostí aspoň osmdesát kilometrů v hodině. Navíc šlo o nepovolenou přepravu nadměrného nákladu, protože kombajn byl široký 3,9 metru, což je o téměř metr více, než je povoleno.

„Policisté řidiči zakázali další jízdu, kombajn musel za jejich asistence odstavit na bezpečném místě mimo dálnici tak, aby si zajistil potřebné dokumenty a odtah,“ uvedla mluvčí. Policisté podle ní případ předali do správního řízení.

Policisté na dálnici D11 v hradeckém kraji v předchozích letech zastavili například také neosvětleného cyklistu z Estonska, který hlídce řekl, že chce na kole dojet až do Španělska. Zastavili rovněž motorkáře, který jel na motorce osvětlené pouze baterkami, protože mu nefungovala originální světla. Policisté navíc zjistili, že tento řidič byl při jízdě pod vlivem drog.

ČTK

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.