2. ledna 2017 10:36, aktualizováno  15:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zásah kvůli hrozbě bombou v rychlíku u Berouna. Podezřelý byl opilý recidivista

Policejní pes očichává podezřelý batoh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní pes očichává podezřelý batoh. | foto: Týdeník Policie

PRAHA Kvůli hrozbě zasahovali policisté v Berouně ve vlaku, který míří do Mnichova. Muž, který je podezřelý z vyhrožování bombou v rychlíku, byl opilý. Jde o Čecha a recidivistu. Bude obviněn z šíření poplašné zprávy.

Policie evakuovala 254 cestujících, provoz na trati byl několik desítek minut zastavený. Před polednem vyjel prohledaný rychlík dál po své trase. Při prohlídce vlaku a cestujících policisté výbušninu nenašli.

„Podezřelému hrozí v případě prokázání viny až pět let vězení za šíření poplašné zprávy,“ řekla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Policisté jej odvezli k výslechu.

Evakuovaný rychlík v Berouně.
Cestující byli evakuováni.


Vlak při prohledávání stál u berounského hlavního nádraží na koleji, na níž neblokoval provoz. Na místo byl povolán i pes cvičený na vyhledávání výbušnin. Cestující dobu po evakuaci přečkali v budově nádraží.

Vlak EC 354 Franz Kafka jedoucí do Německa nabral několikahodinové zpoždění. Policejní zásah kvůli výhrůžce zpozdil i řadu vnitrostátních spojů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz