23. srpna 2017 10:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policistu, který boural v sportovním hybridu BMW i8, propustili z nemocnice

Vyzvedávání havarovaného policejního vozidla BMW i8. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyzvedávání havarovaného policejního vozidla BMW i8. | foto: HZS JMK

BRNO Policistu, který měl konci května nehodu v hybridním BMW spolu se zástupcem šéfa hradního protokolu Vladimírem Krulišem, propustili z nemocnice, řekl ve středu mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára. Podle mluvčího policistu ze zařízení propustili v uplynulých týdnech.

Vůz sjel do potoka v brněnských Chrlicích, kdy řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Kruliš jel ve voze s policistou. Oba se vážně zranili, zatímco policista zůstával v nemocnici, Kruliš ji opustil už v polovině června.

Hasiči vytahují z pod mostu havarovaný policejní vůz BMW i8.
Vyzvedávání havarovaného policejního vozidla BMW i8.

Kruliš koncem května doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky. Po nehodě se objevily spekulace, že za volantem seděl Kruliš, což policie i záchranáři odmítli.

Bouraný hybridní vůz za čtyři miliony korun policie převzala k testování v první polovině května. Na konci června dostala k testování za stejných podmínek nový. Podle závěrů policejního prezidia přítomností civilní osoby v policejním BMW nebyly porušeny právní předpisy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz