Poprvé si posvítili na remízu

Fotbalisté Bohemians 1905 zachránili bod proti Plzni až minutu před koncem zápasu

PRAHA Sedm a půl tisíce diváků ve Vršovicích si přálo slavit vítězství. Fotbalisté Bohemians 1905 jim jejich přání splnili jen částečně. Remízu 2:2 s Plzní navíc ligový nováček zachraňoval až minutu před koncem, kdy vyrovnal Rezek.

„Vzhledem k vývoji utkání jsem spokojený. Stále na nás doléhá tíha sestupových bojů,“ tvrdil trenér zelenobílých Zbyněk Busta. Jeho tým musel dvakrát dotahovat náskok uvolněně působícího soupeře.

„Nečekal jsem, že tady budeme tak blízko vítězství. Bohemka si bod za fantastické diváky ale zasloužila,“ uznal jeho plzeňský protějšek Stanislav Levý.

Vyprodané tribuny burácely ještě před nástupem mužstev. „Dnes můžeme na Bohemce poprvé svítit,“ podpořil jásot ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl, když připomněl největší zimní úpravu zázemí stadionu. Po křtu se na dvou sloupech a rampách na střeše hlavní tribuny postupně rozsvítila víc než stovka reflektorů. Co bylo pod jejich září k vidění?

V domácím podání především tradiční nasazení. Na opačné straně se postupně osměloval Francouz Sylvestre. Poprvé způsobil poplach v zelenobílých řadách po dvaceti minutách, ale zakončení mu ideálně nesedlo. O deset minut ho napodobil Ferenc Róth a předvedl lepší mušku – Plzeň vedla 1:0.

Sylvestre zase čaroval Až inkasovaná branka Bohemians probudila. Stejně jako při remíze v Olomouci na začátku jarní části.

Klíč k překonání Iliziho pomohl najít Martin Knakal, který nastoupil proti svému bratru Petrovi. Na jeho centr si naskočil jen 179 centimetrů vysoký Jan Morávek. Devatenáctiletý záložník poslal hlavou poslal balon prudce do země, od níž putoval do sítě.

Jenže během přestávky se Plzeň stačila oklepat. A na hřišti to bylo znát. Kolem Rady proskočil Sylvestre a v klidu mohl naservírovat ideální pas Varadimu. Ten tváří v tvář Sňozíkovi pálil jen do padajícího gólmana.

Rychlost plzeňského mládí na obranu, kterou kromě Rady dirigoval další třicátník Nikl, dál platila. Spolupráce Sylvestreho s Varadim přece jen vyšla na výbornou po kombinaci, na níž byli domácí už krátcí. První přihrával a druhý se trefil do černého.

Na vyrovnání zbývalo čtvrt hodiny a domácí se zase začali víc snažit. Na odvrácený roh si počkal Rezek a ranou z dálky dokonal dělbu bodů. „Dostali jsme góly v těch nejnevhodnějších chvílích,“ povzdechl si Levý.

***

Bohemians 1905 2 Viktoria Plzeň 2

Branky: 41. Morávek, 90. Rezek - 30. Róth, 74. Varadi. Rozhodčí: Jech - Teuber, Urban. ŽK: Slezák - T. Rada, Petržela, Varadi, Róth. Diváci: 7500. Poločas: 1:1. Bohemians 1905: Sňozík - M. Knakal, K. Rada, Nikl, Šmarda - Rezek, Morávek, I. Hašek, P. Hašek (81. Bartek) - Škoda (46. Bálek), Ordoš (62. Slezák). Plzeň: Ilizi - Malcharek, T. Rada, P. Knakal, Lecjaks - Petržela (86. Borek), Sylvestre, Krbeček, Róth - Rodriguez (46. Šiml), Varadi (81. Vrzal).