Poprvé v sezoně nachytaní Jihočeši

Statistiky a ohlasy na zápasy 12. kola hokejové O2 extraligy

Neporazitelnost vedoucího celku tabulky skončila včera v Litvínově. České Budějovice nachytali v extralize poprvé na švestkách až Severočeši.

Litvínov–České Budějovice 5:3

LITVÍNOV Ráz utkání určily již úvodní minuty. Jeden z nejlepších gólmanů extraligy Roman Turek totiž inkasoval první branku ve 27. vteřině! Litvínovští hokejisté začali s nesmírnou chutí, hýřili aktivitou a snažili se zápas rozhodnout pokud možno co nejdříve.

Ve 2. minutě Turkem notně otřásl nájezd Jánského a po chvíli odjel na střídačku. Poprvé v sezoně ho na brankové čáře nahradil Martin Altrichter, který v létě do jihočeského celku přišel na zkoušku. A na nedostatek práce si Turkův náhradník rozhodně stěžovat nemohl. Brzy vyřešil spršku střel a uchránil svůj tým před dalšími góly. Jenže na útočnou hru domácích byl tentokrát i on krátký. Ještě v úvodní třetině inkasoval po střelách Brandy, Reichela a sedm vteřin před přestávkou dost nešťastně i po gólu z hokejky Lukeše.

V polovině střetnutí vedl Litvínov již 5:0 a hostům hrozil debakl. Až přesná trefa Hübla vnesla do hry hostů částečné oživení. A když se nedlouho před druhou sirénou pod horní tyčku přesně trefil Kůrka, České Budějovice vykřesaly ještě mírnou naději. Stíhačka hostí pokračovala i v závěrečné části hry, kdy Hübl našel před brankou Tomana, a ten snížil na rozdíl dvou branek. Jenže Litvínov si už výhru stačil disciplinovanou hrou uhlídat a zvládl i power play soupeře.

„V první třetině jsme hráli výborně, pak jsme se ale začali trochu bát,“ připustil trenér vítězů Jaroslav Hübl. Českobudějovický kouč Milan Černý označil zápas pro jeho tým za nepovedený. „Od prvního střídání jsme nehráli svoji hru a soupeř nás trestal.“ spo, čtk Branky a nahrávky: 1. Lukeš (Koma), 15.

Branda (Šlégr), 18. Reichel (Kubinčák), 20. Lukeš (Reichel), 29. Branda (Benda) - 38. V. Hübl (Hřebejk), 39. Kůrka (Sailer), 49. Toman (V. Hübl). Rozhodčí: Rejthar - Bádal, Kabourek. Vyloučení: 6:11. Využití: 3:0.

V oslabení: 0:1. Diváci: 3526. Třetiny: 4:0, 1:2, 0:1.

Kladno - Slavia 0:3

Branky a nahrávky: 33. Micka (Bednář), 34. Červenka (Kadlec), 41. Beránek (Sloboda). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 2386. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1.

Petr Kasík (Kladno): „Trápíme se v koncovce. Pak inkasujeme a padne na nás deka. Třetí gól byl vyvrcholením celého marného snažení. Když se mužstvu nedaří, je potřeba udělat změnu, proto jsme se domluvili s brankářem Orctem, že si odpočine.“ Jiří Kalous (Slavia Praha): „Nechtěli jsme hrát nijak líbivý hokej, ale hlavně uspět. Při tříbrankovém náskoku jsme si již výhru pohlídali. Byla to taktická bitva a nebyl to jednoduchý zápas. “

Ústí n. L. - Pardubice 1:4

Branky a nahrávka: 33. Klimt (T. Martinec) - 6. Koukal (Cetkovský), 16. Starý (Posmyk), 27. P. Sýkora (Blažek), 59. Somík. Rozhodčí: Turčan - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:6, navíc P. Sýkora (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5817. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1. Vladimír Evan (Ústí n. L.): „Zápas rozhodla první třetina. Ve třetí třetině jsme již nenašli sílu na zvrat.“ Pavel Rohlík (Pardubice): „Na dnešní vítězství se budeme snažit navázat a zvednout se ze spodní části tabulky, kam nepatříme.“

Plzeň - Liberec 3:4 v prodl.

Branka a nahrávka: 14. Důras (Laš), 24.

Benák (Dvořák), 39. Dvořák (Fabuš) - 32.

Žabka (V. Nedorost), 39. L. Čermák (Žabka), 41. V. Nedorost (L. Čermák), 61. L. Čermák (V. Nedorost). Rozhodčí: Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5703. Třetiny: 1:0, 2:2, 0:1 - 0:1.

František Černý (Plzeň): „Za stavu 3:1 jsme hned vzápětí inkasovali. Stalo se nám to už poněkolikáté v sezoně.“ Dušan Gregor (Liberec): „Mužstvo ukázalo obrovský charakter a vůli po výhře. To, že chytal Fikrt, jsme plánovali. Hnilička pouze odpočíval.“

Třinec - Sparta 2:0

Branky a nahrávky: 9. Martynek (Seman), 58. Sekeráš (Štefanka). Rozhodčí: Polák -Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 3931. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Čtyřicet minut jsme to měli doopravdy lehčí. Sparta nás dostala pod velký tlak až v závěrečné třetině, kdy stáhla hru na tři pětky.“ Marian Jelínek (Sparta): „Dneska jsme do Třince přivezli dvě mužstva. Jedno, které hrálo prvních čtyřicet minut a druhé, které hrálo závěrečných dvacet minut.“

Zlín - Vítkovice 2:4

Branky a nahrávky: 29. Mokrejš (F. Čech), 40. Mokrejš (Nosek) - 8. Hubáček, 35.

Köhler (Tomášek), 58. Gulaši (Ujčík), 60.

Ujčík (Šimíček). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:11, navíc Trnka, Šimíček (oba Vítkovice) oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3821. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:2.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): „Hráči odevzdali co v nich bylo, ale na body to zase nestačilo. Dvakrát jsme dokázali srovnat krok, jenže nemáme klid v koncovce.“ Miroslav Fryčer (Vítkovice): „Dokázali jsme ubránit všechny zlínské přesilovky.“

K. Vary - Znojmo 2:1 v prodl.

Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Košťál), 61. Kumstát (Skuhravý) - 13. Bičánek (R. Procházka). Rozhodčí: Minář - Kis, Padevět. Vyloučení: 3:6. Diváci: 3200. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 1:0.

Zdeněk Venera (K. Vary): „V prodloužení rozhodl šťastným gólem Kumstát, který byl hrdinou.“ Václav Sýkora (Znojmo): „Jsme rádi alespoň za bod, protože třeba na Spartě jsme hráli velmi dobře a nezískali jsme žádný."

***

Události kola

* Konečně. Pardubice, finalista loňského ročníku, v soutěži poprvé vyhrál. Po dlouhých šesti měsících!

*Kladno na dně. Kladno spadlo až na poslední barážovou pozici, nepomohl ani pokus s brankářem Lvem.

Hvězdy kola

1. Leoš Čermák (Liberec) - K výhře přispěl dvěma brankami a jednou nahrávkou. 2. Martin Vojtek (Třinec) -Proti mistrovské Spartě vychytal nulu.

3. Viktor Ujčík (Vítkovice) - V posledních třech minutách byl u dvou rozhodujících gólů.

14. HC Geus Okna Kladno 12 1 1 1 9 24:48 6

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.