4. března 2017 10:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Porucha ‚většího rázu‘ zkomplikovala provoz vlaků mezi Prahou a Ústím nad Labem

Vlak InterPanter od Škody Transporation. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak InterPanter od Škody Transporation. | foto: ČTK

LIBČICE NAD VLTAVOU Porucha zabezpečovacího zařízení v sobotu zkomplikovala provoz na hlavní železniční trati mezi Prahou a Ústím nad Labem. Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš řekl, že jde o závadu většího rázu, která se týká řídicích počítačů. Vlaky podle něj nabírají zpoždění v řádech desítek minut.

Závada byl hlášena kolem 07:00 ve stanici Libčice nad Vltavou. „Je to problém na řídicích počítačích, takže tam došlo k mechanickému uzamčení výhybek a jezdí se tam v provizorním režimu,“ uvedl Illiaš kolem 09:30.

Výhybky byly podle mluvčího nastaveny tak, aby strojvůdce neměl šanci jet jinam, než má. „Je to porucha většího rázu, naši IT odborníci na tom pracují, ale zatím to ještě není opravené,“ dodal Illiaš.

Podle webových stránek Českých drah byl provoz nejdříve zcela přerušen a poté částečně obnoven. Některé vlaky byly odřeknuty, mezi stanicemi Kralupy nad Vltavou a Roztoky u Prahy byla zavedena náhradní autobusová doprava.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz