22. července 2009 19:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslanec Vojíř musí vrátit peníze za funkci v ČD Cargo

Oldřich Vojíř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oldřich Vojíř | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

PRAHA Poslanec Oldřich Vojíř z ODS musí vrátit všechny peníze, které získal za členství v dozorčí radě ČD Cargo. S poslancem se na tom dohodl ministr dopravy Gustáv Slamečka. Uvedl to server iHNed.cz s odvoláním na mluvčího ministerstva Karla Hanzelku.

"Jelikož poslanec Oldřich Vojíř od začátku disponoval právním rozborem, který konstatoval, že není ve střetu zájmů, a právní rozbor učiněný v těchto dnech právním odborem ministerstva dopravy dospěl k opačnému stanovisku, rozhodl se poslanec Vojíř s okamžitou platností pozastavit příjem odměny související s touto funkcí," řekl Hospodářským novinám a iHNed.cz Hanzelka.

Vojíř bude muset vracet i vše, co si v ČD Cargo zatím vydělal. Kolik to je, ale resort zatím neví. "Přesnou částku jsme zatím nevyčíslili, ale půjde o statisíce," uvedl Hanzelka.

Na podobné případy v uplynulých dnech upozornily právě Hospodářské noviny.

Podle nich si například poslanec Jan Bürgermeister (ODS) loni vydělal jako člen dozorčí rady Českých aerolinií 460.000 korun a poslanec ODS Daniel Rovan 140.000 korun za členství v dozorčí radě České pošty. Rovan se rozhodl peníze vrátit.

ČTK, Lidovky.cz