9. února 2012 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslechněte si nahrávku, jak se 'chtějí na dopravě napakovat'

Téměř prázdná Poslanecká sněmovna (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Téměř prázdná Poslanecká sněmovna (ilustrační foto). | foto: ČTK

PRAHA Zákon o pozemních komunikacích je ušit pro podnikatele Romana Janouška, na ministerstvu dopravy je bordel, protože Vít Bárta neví, kde by urval prachy a vydírá ministra dopravy Pavla Dobeše.

VÍCE O NAHRÁVCE ČTĚTE ZDE:

O tom se ve sněmovně bavili šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura a poslanec TOP 09 František Laudát. Server Lidovky.cz přináší záznam a přepis jejich rozhovoru.

Zbyněk Stanjura

Zbyněk Stanjura

František Laudát.

František Laudát.

V úvodu nahrávky mluví i premiér Petr Nečas, podle Laudáta byl rozhovoru přítomen.

 

PŘEPIS ROZHOVORU POSLANCŮ LAUDÁTA A STANJURY

Nečas: Nečas:...dobrý, ne? Mě zaskočili, já jsem tady měl ještě naplánovaných schůzek do desíti hodin...porušil jsem všechno, co jsem měl (nesrozumitelná řeč)...Čau.

Laudát: Hele, jako, já vodejdu, ale voni vod nás ty hlasy asi daj, ale ten Zákon o pozemních komunikacích, že se tam připravuje byznys pro Janouška, údajně, to teda je docela drsný...s těma reklamama. Je to tam, no. (Nesromutilná řeč)

Jako já bych už i nakonec zkousnul i to mýtný, ale...

Stanjura: Já nevim, jestli je to pravda, zrušíme jedny billboardy, aby je Janoušek mohl postavit jinde...

Laudát: No vyženes ty vostatní a...

Stanjura: ...já sem to tam nenašel teda....

Laudát: No je, tam máš, že zrušíš ty cedule, ale voni můžou, prostě, to dát na ty jako ty provozovny kolem, ty motoresty a to...I prej to je zajímavej byznys. A tim už to začne...to je prostě...já nevim...

Stanjura: A to je pozměňovák, nebo je to ve vládnim návrhu?

Laudát: Prosimtě voni...nejdřív to mělo bejt jenom mýtný, pak přidali reklamní billboardy, pak přidali...

Stanjura: A to je vládní návrh...

Laudát: Je to vládní návrh, ale tam je ňákej ten Siverův pozměňovák....já nevim, aspoň ho vykostit...já fakt nevim, co je dobře...

Stanjura: Ale Sivera určitě nedělá pro Janouška, to je úplná blbost.

Laudát: Jaktože ne, vole, přece ten Bárta tam shání...víš, co se děje na dopravě. Dyť to tam pokračuje, ten bordel a von tlačí na Dobeše a vydírá ho a vyhrožuje mu, aby...prostě..tam chtěj napakovat se prachama, proto tam pokračuje ten bordel dál. Takže hele, já...prostě...o von se někde snaží urvat ty prachy...a už neví kde, žejo. Dyť se zeptej, co děje, Dobeš je zatlačenej do kouta, nechce se pod to podepsat.

Stanjura: Já se právě nemám koho zeptat.

Laudát: Tak já zkusim sehnat důkazy...

Stanjura: Jo...jo...fajn.

ogoOndřej Golis

Najdete na Lidovky.cz