10. října 2014 12:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslední vzkaz voličům. Politici žhaví Facebook i Twitter

Univerzity používají sociální sítě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Univerzity používají sociální sítě. | foto: Richard Cortés, Česká pozice

PRAHA Někteří hrají na city, někteří sází na humor a jiní mají poslední slova věcná a stručná. Přečtěte si a podívejte se, čím se politici snaží těsně před otevřením volebních místností přesvědčit voliče, že když zvolí jejich kandidáty, udělají dobře. Server Lidovky.cz sleduje a průběžně doplňuje jejich vzkazy na sociálních sítích.

Příležitost promluvit k voličům neopomněl využít ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), který patří k nejaktivnějším politikům na Facebooku. Na rozdíl od většiny politiků podpořil nejen lidovce, ale i kandidáty ostatních stran, „pokud jdou do politiky s čistým štítem a úmyslem dělat to nejlépe jak umí a poctivě“.


Předseda lidovců Pavel Bělobrádek se zaměřil na podporu senátních kandidátů své strany. Na svém profilu sdílel video KDU-ČSL, v němž vyzývá k podpoře lidovců spolu s šéfem senátního klubu KDU-ČSL Petrem Šilarem.


Po celou dobu kampaně byl na sociálních sítích velmi aktivní současný pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). A ne jinak je tomu i nyní.

Last minute předvolební video natočil také kandidát na senátora Martin Bursík, který tentokrát kandiduje za TOP 09.


Zejména vůči hnutí ANO se vyhradil na Twitteru předseda strany ODS Petr Fiala. A voličům hned v dalším tweetu připomněl, že levice už ovládá většinu institucí. „Levice má Hrad, vládu, Senát, PS, kraje – to už je víc než dost. Rozdává z toho, co jsme vytvořili. Nedovolme jim to v našich obcích,“ vyzval Fiala voliče.

Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, podpořil na Twiiteru kandidátku na pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou, ale také další kandidátku, vdovu po architektovi Janu Kaplickém, Elišku Kaplickou. „Protože je to křehká mladá dáma nadšená pro kulturu v Praze, kterou miluje,“ napsal Babiš. Na Facebooku navíc v předvečer voleb sdílel video, v němž sám promlouvá k těm, kdo rozhodnou.


Za ČSSD zve na sítích k volbám oficiální twitter účet strany, který sdílí také oficiální volební video ČSSD, v němž promlouvá předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka.

Česká pirátská strana spojila videopozvánku k volbám také s návodem, jak v komunálních volbách volit právě jejich stranu. Slova se ujal pražský lídr pirátů Jakub Michálek. A strana sdílí také video, v němž bavič Petr Čtvrtníček podpořil hnutí Žít Brno, s nímž se piráti spojili v Brně.


Zelení ve čtvrtek završili kampaň telefonováním. Respektive jejich kandidáti do Senátu, kterým mohli voliči zavolat. Na svých sociálních sítích nyní přidali stručný vzkaz: Chceme město, kde se dobře žije. Chcete to tak taky u vás ve městě nebo v obci? Volte stranu zelených.

VÍCE K VOLBÁM:

Lidovky.cz