Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Postup potvrdilo Chicago a Anaheim

CALGARY Seznam postupujících do druhého kola play off NHL doplnili hokejisté Chicaga a Anaheimu. Blackhawks zvítězili v šestém zápase na ledě Calgary 4:1 a vyhráli sérii 4:2 na zápasy. Stejně jako Ducks, kteří doma porazili nejlepší tým základní části San Jose rovněž 4:1. V druhém kole se Chicago utká s Vancouverem a Anaheim vyzve Detroit.

Jestřábi postoupili do druhého kola vyřazovacích bojů po dlouhých třinácti letech, naposledy vyhráli sérii play off v roce 1996, kdy rovněž vyřadili Calgary. Hlavním strůjcem pondělního vítězství byl brankář Nikolaj Chabibulin, který zlikvidoval 43 střel, z toho 33 v prvních dvou třetinách, v nichž neinkasoval. Naopak jeho spoluhráči na druhé straně třikrát skórovali. „Chabby odchytal skvělý zápas, hodně nám to usnadnil,“ pochválil výkon brankáře Chabibulina obránce Campbell. „A že jsme to dneska potřebovali, nehráli jsme nic moc,“ dodal obránce Chicaga.

Už v prvním kole play off skončila pro San Jose nejlepší sezona v historii klubu. Sharks letos vytvořili klubový rekord v počtu vítězství (53) i bodů (117) a poprvé získali Prezidentovu trofej pro vítěze základní části, jenže si neporadili s Anaheimem, který v sezoně posbíral nejméně bodů ze všech účastníků play off. San Jose nebyl nic platný ani gól českého útočníka Milana Michálka, který v 11. minutě zaznamenal svou první trefu v letošním play off. Nyní by mohl být k dispozici reprezentaci na mistrovství světa. čtk Západní konference - 6. zápasy: Calgary -Chicago 1:4 (41. Bertuzzi - 3. Kane, 11. Burish, 35. Campbell, 60. Byfuglien). Konečný stav série: 2:4. Anaheim - San Jose 4:1 (13. Perry, 34. Selänne, 35. Beauchemin, 58. Getzlaf - 11. M. MICHÁLEK). Konečný stav série: 4:2.