Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Postup Slavie přišel bez starostí

PRAHA Fotbalisté Slavie si dopřáli hojivou náplast na poslední neúspěchy v lize. Odvetu čtvrtfinále Poháru ČMFS proti Zlínu režírovali bez potíží k stanovenému cíli. Po vítězství 3:0 se přiřadili před dnešním losováním k již známým semifinalistům - Spartě, Teplicím a druholigovému Slovácku.

„Dva góly vstřelili útočníci. To by jim mohlo po psychické stránce pomoci,“ zmínil největší přínos trenér Slavie Karel Jarolím. O výhodnou pozici po bezbrankovém výsledku z prvního utkání Zlín v Edenu rychle přišel. Stejně jako v pondělí na Kladně pomohla červenobílým ke gólu chyba brankáře. Kořínek ve 4. minutě příliš podcenil souboj s Pekhartem. Ten potvrdil, že je na jaře nejspolehlivějším střelcem v sešívaném dresu - Slavia vedla 1:0.

Při druhé trefě domácích se předvedl v příznivém světle Milan Černý, kterého Jarolím vytáhl kvůli rozsáhlé marodce z béčka. Prudký volej mladého záložníka se stal ve 25. minutě nejpohlednějším momentem jinak klidného utkání. Deset minut před koncem se prodral k třetímu zásahu Aleš Besta. Jedinou komplikaci přineslo Slavii dvojité zranění pravých obránců. Do konce zápasu nevydržel na hřišti Dřížďal i Grajcjar.

Před měsícem v lize Zlín na stejném místě prohrál jen 0:1. Ani včera nepůsobil přes špatný začátek úplně neškodně. Kdyby hlavička Bači neskončila před přestávkou na břevně, musela by Slavia ještě přidat na obrátkách.

Jenže v postup asi nevěřili ani zlínští fanoušci, jejichž sektor zůstal úplně prázdný. Po včerejšku se možná ulevilo také hráčům. V závěrečné části sezony mohou vrhnout všechny síly do boje o záchranu v nejvyšší soutěži. To Slavia má opačné cíle. Naděje, že letos zkompletuje double, zase vzrostla. „Koho dostaneme v semifinále? O tom jsem ani nestačil přemýšlet,“ nepustil se do tipování Jarolím.

Čtvrtfinále Poháru ČMFS: Slavia Praha - Tescoma Zlín 3:0. Branky: 4. Pekhart, 25. M. Černý, 82. Besta. Rozhodčí: Jech -Ubias, Košec. Diváci: 3457. Poločas: 2:0. První zápas: 0:0, postupuje Slavia.