Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozsáhlý požár zničil v Praze autoservis. Hasiči nasadili pět vodních proudů

Česko

  8:12
Na Mikuláše krátce před půlnocí zalarmoval desítky hasičů rozsáhlý požár autoservisu v Hornoměcholupské ulici v Praze 15. Plameny zasáhly celou budovu o rozměrech 15 krát 15 metrů, uvnitř se kvůli žáru trhaly tlakové lahve. Požár narušil statiku budovy a podle odhadů způsobil škodu za šest milionů korun.

„Po příjezdu první jednotky bylo zřejmé, že plameny zachvátily jednopodlažní budovu v plném rozsahu. Hasiči zasahovali v dýchací technice a na lokalizaci požáru nasadili pět vodních proudů včetně jednoho proudu z výškové techniky,“ uvedli pražští hasiči na Facebooku.

Uvnitř hořelo vybavení servisu, opravovaná auta i střecha objektu. „V něm byly tlakové lahve, u některých došlo k jejich roztržení,“ konstatuje zpráva.

Podle předběžných odhadů se způsobená škoda vyšplhala asi na šest milionů korun. Příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé.

Rozsáhlý požár autoservisu v Praze 15 (6. prosince 2021)

S ohledem na počet potřebných jednotek vyhlásilo operační středisko druhý stupeň poplachu. Postupně se na místo sjeli profesionálové ze stanic Strašnice a Chodov, chemici z Petřína i velitel směny z centrální stanice. Pomáhali jim dobrovolní hasiči z Dolních Měcholup, Dubče, Kolovrat, Kolodějí, Benic a Újezdu.

„Za několik desítek minut jednotky zabránily dalšímu šíření plamenů, nicméně během zásahu došlo k částečnému zřícení střechy objektu a narušení statiky budovy,“ uvedli hasiči. 

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat