Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Jihlavě hořel akvapark. Požár v sauně se podařilo rychle zlikvidovat

Česko

  16:49
V Jihlavě v pondělí odpoledne vypukl požár v oblíbeném akvaparku Vodní ráj. Hořet začalo v prostoru, kde se nacházejí sauny. Oheň se hasičům podařilo rychle lokalizovat a zlikvidovat, přesto napáchal nemalé škody. Obešel se však bez zranění. Vodní ráj musel být dočasně uzavřen.

Hlášení o požáru akvaparku v ulici Romana Havelky dostali hasiči ve 14 hodin. Na místo vyjely profesionální jednotky v Jihlavě a v Polné i dobrovolníci z Jihlavy - Bedřichova a Štoků.

„Prvotní informace hovořila o tom, že požár vypukl v prostorách saun. Hasičům se podařilo požár velmi rychle dostat pod kontrolu,“ uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová. Místo požáru hasiči zkoumali i termokamerou.

Podle Martina Málka, mluvčího Služeb města Jihlavy (SMJ), jež Vodní ráj provozují, začalo hořet buď od kamen v sauně, nebo došlo k závadě na některém z elektrozařízení. „Oheň prohořel skrz dřevěné kabiny a rozšířil se pod střechu. Hasiči ji momentálně rozebírají a prolévají vodou,“ popisoval v 15 hodin Málek.

Jak dodal, v sauně v době vzniku požáru nikdo nebyl. Nikdo se tak při požáru ani jeho likvidaci nezranil. „Otevíráme tuto část až ve dvě, prostory byly prázdné,“ konstatoval Martin Málek.

Celý Vodní ráj musel být okamžitě uzavřen. Jeho brány se už dnes a ani zítra neotevřou. Otázkou je, zda bude možné alespoň omezený provoz zajistit v následujících dnech. „Sauny jsou od koupací části oddělené a poměrně vzdálené, ale prostory budou jistě významně poškozené a zakouřené. Ještě jsme se nerozhodli,“ pravil mluvčí SMJ.

Přesné příčiny vzniku požáru hasiči zatím zjišťují. Oheň podle prvotních odhadů způsobil škodu nejméně za jeden a půl milionu korun.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat