Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Při požáru rodinného domu u Prahy zemřel muž. Patrně ho zapálil a pak se zabil

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Facebook HZS Praha

Při požáru rodinného domu v Petrově u Prahy zemřel ve středu ráno muž. Další dva lidi převezli záchranáři do nemocnice. Podle jedné z verzí, s nimiž policie pracuje, muž dům s největší pravděpodobností zapálil a poté sám spáchal sebevraždu.
  12:28

Událost byla hasičům hlášena v 19:13. „Na místě jsme zjistili, že požár byl s největší pravděpodobností založen mužem narozeným v roce 1967, který následně spáchal sebevraždu,“ řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Na místě podle něj bylo několik ohnisek. Další podrobnosti policie neuvedla. U zemřelého nařídila soudní pitvu, příčiny a okolnosti případu bude dál vyšetřovat.

„Když jsme přijeli, už to bylo spíš jen zakouřené, dohašovali jsme a likvidace byla ve 21:30, na místě jsme ale byli až do rána, asistovali jsme policii,“ řekl mluvčí hasičů Jan Sýkora.

„Jednoho muže naše posádky na místě resuscitovaly, bohužel neúspěšně, muž na místě zemřel,“ řekla mluvčí záchranné služby Monika Nováková.

Další dva lidi, muže a ženu, podle ní záchranáři bez viditelných poranění a bez nadýchání převezli k dalšímu vyšetření do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Podle předběžných odhadů způsobil požár škodu 200 tisíc korun.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,