Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Na dálnici před Prostějovem shořel polský autobus. D1 blokovala smrtelná nehoda kamionu

Česko

  7:27
Ostrava - Dálnici D1 ve směru na Ostravu blokovala několik hodin nehoda tří automobilů za klimkovickým tunelem. Zemřel při ní řidič kamionu. Dálnice byla zprůjezdněna po 02:00. Zhruba tři hodiny byla kvůli požáru autobusu uzavřená také D46 před Prostějovem. Hodinu po půlnoci se tam začalo jezdit levým pruhem, vozovka v pravém pruhu je poškozená. ČTK to sdělilo Národní dopravní informační centrum (NDIC).

Na D46 hořel polský autobus, nehoda se obešla bez zranění. foto: reprofoto Twitter/Hasiči Olomouc

Za klimkovickým tunelem podle dostupných informací řidič kamionu narazil do odtahového vozidla, které táhlo další automobil. Nehoda se stala před 19:30 na 350. kilometru D1 mezi exity Klimkovice a Rudná.

Nehoda tří aut zablokovala na tři hodiny dálnici D1 na Vysočině. Dlouhá kolona se již rozjela

Kvůli požáru polského autobusu na 29. kilometru D46 ve směru na Vyškov hasiči evakuovali 49 lidí. Škodu majitel autobusu vyčíslil na 1,8 milionu korun, příčinou ohně byla s největší pravděpodobností technická závada. „Vše je bez zranění, autobus zcela vyhořel,“ napsali olomoučtí hasiči na Twitteru.

„Provoz v úseku bude veden pouze levým pruhem z důvodu poškození vozovky pravého pruhu. Po rozednění bude místo prozkoumáno a rozhodnuto o postupu opravy,“ uvedlo NDIC.

Autor: