Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Pozvánka na 12. kolo I. fotbalové ligy

Slavia Praha – FK Teplice (dnes 15.45 ČT 4) Souboj prvního s druhým. Slavia v minulém kole ztratila v Liberci výhru dvanáct minut před koncem a tepličtí hráči věří, že Pražanům vrátí dvě prohry z minulé sezony. Hosté ale na Strahově naposledy vyhráli před sedmi lety.

Viktoria Žižkov – Sigma Olomouc (zítra 10.15) Nováček ze Žižkova střídá povedené zápasy se slabšími, a také proto se momentálně krčí až na patnácté, první sestupové příčce. Sigmě ve třech zápasech v řadě nevstřelil gól. Za Olomouc nenastoupí marodi Hartig a Melinho.

Mladá Boleslav – Tescoma Zlín (zítra 17.00) Boleslav hostí trápící se Zlín a hodlá po dvou zápasech zase naplno zabrat. Stý ligový zápas čeká záložníka Matějovského. Fotbalisté Zlína se dostali po debaklu 1:7 na Slavii do dlouhé krize a už 278 minut nevstřelili branku.

SIAD Most – Sparta Praha (zítra 17.00) Pokud se chce tým z Letné udržet na dohled ligové špičce, nesmí zaváhat na hřišti posledního Mostu. Sparta jej třikrát ze čtyř zápasů porazila, loni na severu Čech přišla o vítězství dvě minuty před koncem.

SK Kladno – Viktoria Plzeň (zítra 17.00) Kladno se drží v klidném středu tabulky i proto, že zvládá utkání na domácím hřišti, v nichž nasbíralo už deset bodů. Plzeňští venku čtyřikrát po sobě prohráli, navíc ve středu vypadli s druholigovými Bohemians z domácího poháru.

České Budějovice – Baník Ostrava (zítra 17.00) Fotbalisté Budějovic chtějí na dvě porážky s Brnem během čtyř dnů zapomenout proti ambiciózní Ostravě, kterou ovšem už sedm utkání neporazili. Baník čtyři kola neprohrál, ale také ve třech nezvítězil.

FC Brno – Bohemians 1905 (zítra 20.15 ČT 4) „Klokani“ po minulé domácí výhře nad Mostem opustili sestupové pásmo, ale na hřištích soupeřů letos z pěti zápasů uhráli jen dvě bezbrankové remízy. Brněnský trenér Uličný tento duel označil za své utkání podzimu.

FK Jablonec – Slovan Liberec (pondělí 17.15 ČT 2) Severočeské derby. Oba týmy se však v letošní sezoně trápí – doma každý z nich vyhrál jen jednou. Výměna trenérů jim nicméně prospěla. Asistent trenéra Liberce Luboš Kozel se střetne s klubem, který ho před pár týdny odvolal.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...