26. září 2008 12:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pracovníci pošty odcizili čtvrt milionu

Pošta. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pošta. Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

BŘECLAV Břeclavská pošta odhalila zřejmě další krádež poštovních zásilek. Tentokrát se jedná nejspíš o větší případ, ve kterém interní detektivové usvědčili další dva pracovníky, kteří se přiznali k vykrádání zásilek v ceně čtvrt milionu korun. Informaci potvrdil pro server iDnes mluvčí České pošty Ivo Mravinac. První případ má na svědomí zloděj poštovních zásilek. Ukradl jich zřejmě tisíce a schovával v nepoužívaném tunelu.

Pošta hodlá v pondělí kauzu předat policii. Nejspíš jde ještě o větší případ, než byly vykradené pytle nalezené na břeclavském nádraží na jaře. Nový případ s tím nádražním nijak nesouvisí.

"Viníci se na místě přiznali," uvedl pro iDnes mluvčí České pošty Ivo Mravinac. Dva podezřelí zloději zásilek pracovali na takzvané vyměňovací poště, odkud jdou zásilky na Slovensko a do Rakouska.

"Specializovali se na zásilky, ve kterých Slováci pracující v Česku posílali domů výplaty. Mnozí lidí stále dávají peníze do doporučené zásilky, místo toho, aby posílali peníze bezpečněji," popsal Mravinac. Dodal, že vykraden je jen zlomek zásilek, protože jich ročně pošta odbaví
miliardu.
Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz