Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Praha 6 má nyní radnici na kolečkách

Česko

PRAHA Služeb mobilní radnice mohou od včerejška využívat obyvatelé Prahy 6. Jde o novinku, kterou dejvická radnice zřídila v souvislosti s rekonstrukcí své tradiční budovy v ulici Čs. armády. Ta je od včerejška až do konce příštího roku uzavřena.

Ve zmíněné budově od včerejška dočasně funguje pouze informační kancelář. Úředníci se v těchto dnech přesouvají na 13 nových adres v Bubenči, na Petřinách, v Břevnově, Dejvicích, Liboci a na sídlišti Dědina.

Zejména pro handicapované občany proto radnice koupila speciální mikrobus Wolkswagen Transporter, který funguje jako mobilní kancelář radnice. Přijede až do místa bydliště za tím, kdo si jeho služby objedná prostřednictvím radniční infolinky. „Musíme ale zdůraznit, že to není služba pro každého,“ řekl mluvčí Prahy 6 Martin Šalek. Pojízdná radnice mu například zprostředkuje výpis z katastru nemovitostí nebo mu umožní podat listiny přes takzvanou podatelnu úřadu. Bude fungovat nejméně dva roky, možná i natrvalo.

Rekonstrukce radnice bude stát šestou městskou část zhruba 250 milionů korun. Podle jejích analýz to vyjde levněji než stavět novou budovu. „To by bylo jen ukázkou naší nabubřelosti a rozhazovačnosti,“ prohlásil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Novou radniční budovu za 360 milionů korun postavila Praha 13. Pro rekonstrukci stávající budovy se rozhodly Praha 2 a Praha 8. Nové sídlo bude mít i Praha 7, která plánuje postavit polyfunkční dům v blízkosti stanice metra Vltavská.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat