Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Anonymní nahlášení bomby zastavilo na půl hodiny pražské hlavní nádraží, policie vyklidila i Třebovou

Policie kvůli podezření na výbušné zařízení uzavřela stanici Hlavní nádraží v Praze. (27. ledna 2022) foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Policie kolem desáté hodiny asi na dvacet minut uzavřela pražské Hlavní nádraží. Důvodem bylo anonymní nahlášení bomby v budově, které se ale nepotvrdilo. Doprava přes stanici byla zastavena, vlaky končily v přilehlých stanicích. O něco později policie oznámila, že prohlíží i nádraží v České Třebové. Po téměř dvou hodinách policisté oznámili, že ani tam se žádná výbušnina nenachází.
  10:35aktualizováno  12:27

„Dostali jsme oznámení anonymního typu o tom, že na Hlavním nádraží je uložená bomba. Teď na místě provádějí kolegové prohlídku. Probíhá za provozu, je tam částečně omezený provoz,“ sdělil pro iDNES.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk krátce po desáté hodině. Nádraží se zavřelo v 9:50.

Před půl jedenáctou už Daněk informoval o tom, že je provoz obnoven. „Na hlavním nádraží to skončilo, prohlídka je negativní, vše se vrací do normálu,“ sdělil Daněk. 

„Uzavření hlavního nádraží trvalo asi dvacet minut. Po tu dobu spoje, které byly vedeny přes hlavní nádraží, vyčkaly v sousedních stanicích,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. 

„Ta zpoždění jsou v řádu dvaceti až třiceti minut maximálně. Dotklo se to dvaceti až třiceti spojů,“ informovala Friebová. Podle ní by vlaky měly během dne svá zpoždění dohnat a vše by se mělo vrátit do běžného provozu. 

Vzápětí ale Policie ČR na Twitteru informovala, že z důvodu anonymní hrozby evakuuje a prohlíží i další důležitý železniční uzel v České Třebové na Orlickoústecku. I tam vlaky musely čekat mimo prostor nádraží. Jiné nádražím projížděly bez zastavení. Cestující se museli do České Třebové dopravit náhradními autobusy. 

Po necelých dvou hodinách policie informovala o tom, že i na nádraží v České Třebové přítomnost výbušniny vyvrátili.

„Policisté žádné nástražné výbušné zařízení na místě nenašli. Veškerá opatření na místě byla zrušena a provoz na vlakovém nádraží byl obnoven,“ napsali policisté na Twitter. Při prohledávání nádraží asistoval i služební pes speciálně vycvičený na vyhledávání výbušnin. 

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat