Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž v Praze nahlásil bombu u dopravní značky, pyrotechnici uzavřeli okolí

Česko

  21:18aktualizováno  22:58
Policisté zasahovali na Praze 5, kde se muž snažil na ulici namotat nádobu k dopravní značce. Po příjezdu hlídky policistům sám řekl, že instaloval bombu. Na místě zasahovali pyrotechnici, kteří po několika hodinách potvrdili, že se nejednalo o výbušný systém.

„Kolem 18. hodiny jsme dostali hlášení na linku 158 od kolemjdoucího, který viděl muže, jak přidělává nádobu k dopravní značce na ulici a omotává ji vodiči. Po příjezdu policie muž oznámil strážníkům, že se jedná o bombu,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí pražských policistů Jan Rybanský s tím, že policisté muže na místě zadrželi.

Policie uzavřela z bezpečnostních důvodů část silnice, která byla v jednom pruhu neprůjezdná. Obyvatelům domů v blízkém okolí policisté doporučili neotvírat okna a zůstat v bezpečí domova.

Akci policisté ukončili kolem desáté hodiny večer, kdy přivolaný pyrotechnik potvrdil, že se nejednalo o výbušný systém.

„Veřejnost chceme uklidnit, že nikomu v okolí nehrozí žádné nebezpečí. Další informace poskytneme, jakmile to bude možné,“ uvedla pražská policie na svém Twitteru.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!