Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražský mítink má další hvězdu – Jelimovou

Česko

PRAHA Po kubánském překážkáři Dayronu Roblesovi a americké překážkářce Dawn Harperové získali pořadatelé únorového halového mítinku v Praze další hvězdu světové atletiky a již třetího majitele zlaté olympijské medaile z Pekingu. V 02Aréně při Mítinku světových rekordmanů, tak zní pracovní název akce, poběží keňská půlkařka Pamela Jelimová kilometrovou trať. Jejím cílem je překonat světový halový rekord.

Ten patří mosambické legendě Marii Mutolaové, která v roce 1999 uběhla trať v čase 2:30,94.

„V hale jsem ještě nikdy neběžela, bude to pro mě zpestření přípravy na léto, ale když se mi rekord povede, bude to skvělé,“ řekla Jelimová při včerejší návštěvě Prahy, jejíž krásu obdivovala při večerní procházce.

Pořadatelé se tak mohou pyšnit již druhým útokem na světový rekord pod střechou. O ten první se chce 26. února pokusit právě Robles, který v červnu při Zlaté tretře v Ostravě vytvořil světový rekord na 110 metrů překážek časem 12,87 vteřiny.

Organizátoři pražského mítinku počítají s jedenácti disciplínami a čekají na potvrzení účasti i ruské tyčkařky Jeleny Isinbajevové a chorvatské výškařky Blanky Vlašičové.

„Velká atletika Praze chyběla, jsem jenom rád, že mohu být u toho,“ řekl ředitel mítinku, legendární oštěpař Jan Železný.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...