Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražský radní Šlosár po dvou měsících rezignoval

Česko

  18:14
Pražský radní Štěpán Šlosár (ODS) rezignoval na svoji funkci. Pražský primátor Pavel Bém sdělil, že důvodem jsou zdravotní problémy. Do funkce radního byl přitom Šlosár zvolen před dvěma měsíci poté, co odstoupili jediní dva členové rady, kteří nebyli v ODS.

Magistrát hlavního města Prahy foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Ano, obdržel jsem informaci o zdravotním stavu pana radního i o jeho rozhodnutí a pochopitelné potřebě věnovat se plně uzdravení a rehabilitaci," napsal ČTK primátor Bém.

"Abdikoval na všechny funkce v zastupitelstvu," řekl ČTK zdroj z pražského magistrátu. Vedení města tedy bude muset hledat nového radního, zároveň do zastupitelstva nastoupí nový člen, který je na dalším místě kandidátky ODS.

Tím by mohl být starosta Dolních Měcholup Karel Hagel.

Zastupitelský klub ODS v prosinci rozhodl, že chce odvolat jediné dva členy rady, kteří nebyli z ODS - náměstkyni primátora Markétu Reedovou (SNK ED) a radního Petra Štěpánka (SZ). Reedová i Štěpánek nakonec sami rezignovali a na jejich místo zastupitelstvo, v kterém má ODS většinu, zvolilo Ondřeje Pechu a Štěpána Šlosára (oba ODS). Od poloviny prosince je tak rada hlavního města pouze v rukou ODS.

Šlosár je zároveň zastupitelem v Praze 2, ve funkci je od posledních komunálních voleb. Před tím podnikal. V minulosti byl předsedou komise, která rozhodovala o tom, kdo bude stavět na lukrativních parcelách na Rohanském ostrově. V zastupitelstvu hlavního města byl členem výboru bytové politiky, dopravního a výboru hospodářské politiky. V radě měl mít na starosti oblast životního prostředí, odpadového hospodářství, cyklistiku a ekologickou výchovu. Podle informací ČTK ale do funkce v podstatě nenastoupil, asi měsíc byl totiž nemocný.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat