Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražský radní Šlosár po dvou měsících rezignoval

Česko

  18:14
Pražský radní Štěpán Šlosár (ODS) rezignoval na svoji funkci. Pražský primátor Pavel Bém sdělil, že důvodem jsou zdravotní problémy. Do funkce radního byl přitom Šlosár zvolen před dvěma měsíci poté, co odstoupili jediní dva členové rady, kteří nebyli v ODS.

Magistrát hlavního města Prahy foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Ano, obdržel jsem informaci o zdravotním stavu pana radního i o jeho rozhodnutí a pochopitelné potřebě věnovat se plně uzdravení a rehabilitaci," napsal ČTK primátor Bém.

"Abdikoval na všechny funkce v zastupitelstvu," řekl ČTK zdroj z pražského magistrátu. Vedení města tedy bude muset hledat nového radního, zároveň do zastupitelstva nastoupí nový člen, který je na dalším místě kandidátky ODS.

Tím by mohl být starosta Dolních Měcholup Karel Hagel.

Zastupitelský klub ODS v prosinci rozhodl, že chce odvolat jediné dva členy rady, kteří nebyli z ODS - náměstkyni primátora Markétu Reedovou (SNK ED) a radního Petra Štěpánka (SZ). Reedová i Štěpánek nakonec sami rezignovali a na jejich místo zastupitelstvo, v kterém má ODS většinu, zvolilo Ondřeje Pechu a Štěpána Šlosára (oba ODS). Od poloviny prosince je tak rada hlavního města pouze v rukou ODS.

Šlosár je zároveň zastupitelem v Praze 2, ve funkci je od posledních komunálních voleb. Před tím podnikal. V minulosti byl předsedou komise, která rozhodovala o tom, kdo bude stavět na lukrativních parcelách na Rohanském ostrově. V zastupitelstvu hlavního města byl členem výboru bytové politiky, dopravního a výboru hospodářské politiky. V radě měl mít na starosti oblast životního prostředí, odpadového hospodářství, cyklistiku a ekologickou výchovu. Podle informací ČTK ale do funkce v podstatě nenastoupil, asi měsíc byl totiž nemocný.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...