Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prefa Brno nemá práci, dává zaměstnancům volno

Česko

BRNO Část zaměstnanců z několika závodů společnosti Prefa Brno je doma kvůli úbytku zakázek. „Do práce se vrátí zhruba v polovině února,“ řekla obchodní ředitelka firmy Vlasta Urbanová. Za poklesem poptávky je podle ní silná zima, která omezila výstavbu, a hospodářská krize.

Omezení výroby se týká závodů v Kuřimi, Hodoníně, Oslavanech a Božicích. Stovka lidí, kteří nechodí do práce, dostává 60 procent mzdy. Prefa Brno a její dceřiné firmy mají přibližně 460 zaměstnanců. Společnost vyrábí prvky pro kanalizace, silnice a cesty i klasické stavebniny pro pozemní stavitelství. „V minulosti se také začátkem roku omezovala výroba, v posledních dvou letech to ale nebylo potřeba,“ uvedla Urbanová.

V únoru firma hodlá nejprve začít vyrábět na sklad a ve druhé polovině měsíce by se měly rozjet i zakázky. Zatím některé kvůli obavám z hospodářského útlumu stojí, týká se to hlavně soukromých investorů. Prefa tak spoléhá hlavně na výstavbu kanalizací nebo nových silnic.

Podnik předloni dosáhl zisku téměř 40 milionů, loňské údaje zatím nejsou k dispozici.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...