Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Přehlídka Trialog letos nabídne čtyři tituly

Česko

BRNO Činoherní soubory velkých tuzemských scén míří do Brna. Tradiční přehlídku jejich tvorby Trialog pořádá Národní divadlo Brno.

Domácím také patřil úvod přehlídky: již na konci ledna uvedla v rámci Trialogu Mahenova činohra diskutovanou premiéru hry Zaslíbení - baladu o lásce a smrti krasobruslařky Hany Maškové a textaře Jiřího Štaidla. Jako druhé v pořadí se v sobotu představí Divadlo na Vinohradech. „Soubor přijede do moravské metropole po delší přestávce a jejich Tančírna měla brzy vyprodáno,“ uvedla mluvčí Národního divadla Brno Šárka Motalová.

V neděli 13. února vystřídají pražské herce ostravští divadelníci z Národního divadla moravskoslezského s Koncem masopustu. Hra Josefa Topola z roku 1963 na pozadí osudu členů jednoho rodu vykresluje dopady kolektivizace venkova. Kritici Topolovo dílo označili za jedno z nejlepších básnických dramat dvacátého století: střídají se v něm reálné obrazy života soudobé vesnice se světem divadelní fantazie v podobě masopustního reje. Jako poslední příští neděli zavítá do Brna Slovenské národní divadlo, které představí Zkrocení zlé ženy v režii Petra Mikulíka. Ve fraškovitém příběhu o drsném krotiteli a jeho „oběti“ excelují Diana Mórová a Tomáš Maštalíř.

***

Soutěž Konfrontace mýtu s realitou, vesnice idylické i skutečné, plné skrytých konfliktů a předsudků a vášní. To je Konec masopustu v podání Národního divadla moravskoslezského. Představení uváděné v Mahenově divadle v rámci Trialogu mohou v neděli zhlédnout i čtenáři LN. Stačí do zítřejšího poledne zaslat na adresu brno@lidovky.cz odpověď na otázku: V kterém roce napsal Josef Topol hru Konec masopustu? Dva vylosovaní autoři správných odpovědí obdrží po dvou vstupenkách. V odpovědi uvádějte také telefonní spojení kvůli rychlejšímu kontaktu.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...