Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Volby 2021

Premiér Babiš zůstane v úřadu i o vládních prázdninách, ty budou letos kratší

Premiér Andrej Babiš foto:  Petr Topič, MAFRA

Dva týdny dovolené mají před sebou ministři vlády hnutí ANO a sociální demokracie. Oproti minulým letům budou vládní prázdniny kratší a premiér Andrej Babiš (ANO) neopustí úřadovnu, kvůli rekonstrukci zahrady Strakovy akademie letos v Hrzánském paláci. Příští týden například plánuje rozetnout spekulace o tom, kdo povede Bezpečnostní informační službu po skončení mandátu nynějšího šéfa zpravodajců Michala Koudelky.
  12:51

Kdo do čela BIS? Babiš chce vyřešit důležitý post, opozice prosazuje Koudelkovo setrvání

Vzhledem k termínu sněmovních voleb na počátku října se už v uplynulých týdnech ministři obou vládních stran i premiér soustředili vedle svých resortů na volební kampaň. Té se zřejmě budou věnovat, stejně jako opozice, i nadále. V pátek pak budou muset zástupci vlády na zasedání Sněmovny, která před svým rozpuštěním finišuje s některými návrhy.

Oproti předchozím letům volby a také čekání na výhled růstu české ekonomiky posunou i vyjednávání o rozpočtu na příští rok. Ministryně Alena Schillerová (za ANO) s návrhem čeká na druhou polovinu srpna. Loni za ní chodili o svých kapitolách ministři vyjednávat dříve. I kvůli tomu Schillerová zůstávala v Praze a současně jako vicepremiérka zastupovala Babiše na úřadu vlády. Letos není jasné, kdo po volbách dopracování návrhu na hospodaření státu v příštím roce převezme.

Babiš plánoval počátkem srpna vyjet s podnikateli na obchodní misi do Vietnamu a Jižní Koreji, cestu ale vzdal kvůli protikoronavirovým opatřením ve Vietnamu. Proč letos nevyrazí s rodinou na dovolenou do zahraničí, zdůvodnil obavami z kritiky, kterou loni opozice nešetřila, když odjel na Krétu. Podle opozice se choval papalášsky, když při koronavirové krizi odletěl, zatímco občany vyzýval, ať tráví dovolenou v Česku. Babiš to vysvětloval tím, že pobyt měl již zaplacený.

Autor:

Prodej dvou jednotek 1+kk
Prodej dvou jednotek 1+kk

Nivy, Dačice - Dačice IV, okres Jindřichův Hradec
2 904 000 Kč