Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dva dny placeného volna za naočkování vakcínou proti covidu. Státní zaměstnanci dostali od vlády nový benefit

Premiér Andrej Babiš (1. července 2021) foto: Jakub Stadler, MAFRA

Státní zaměstnanci očkovaní letos proti covidu-19 budou mít nárok na dva dny placeného volna. Na pátečním zasedání to schválila vláda. Čerpat volno mohou lidé do konce roku, řekl premiér Andrej Babiš (ANO).
  10:14

„Můj návrh vychází z informací, které jsem získal z privátní sféry,“ řekl Babiš. Vláda vyzvala i kraje a samosprávy, aby podobně lidi motivovaly k očkování. Babiš se zástupci odborů v pátek podepsal dodatek ke kolektivní dohodě vyššího stupně, kde je zmíněné placené volno zakomponováno.

Výhoda pro letos očkované státní zaměstnance. Mohli by dostat dva dny placeného volna

Ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace zaměstnávají letos 482 270 lidí, o 6901 více než loni. Nejvíce je učitelů, a to 187 975. Nepedagogických pracovníků ve školství je zhruba 70 tisíc. Následují příslušníci ozbrojených složek, jako jsou policie, vězeňská služba nebo celníci, kterých je 67 348. Vojáků je 26 395.

Podle hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy dva dny volna připraví českou ekonomiku o 21,4 miliardy korun. Babiš to v pátek označil za nesmysl. „Není žádný dopad na státní rozpočet,“ uvedl.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...