Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přenos uvidíte až po půlnoci

Česko

PRAHA V Česku se další odnož fotbalového podnikání teprve nesměle rozjíždí, v Anglii má byznys klubů a jejich vlastních internetových televizí náskok. V porovnání s českými podmínkami má ale jednu velkou nevýhodu -není zadarmo.

Pokud například fandíte Arsenalu, musíte si za roční předplatné Arsenal TV připravit 45 liber (zhruba 1500 korun), Manchester United nabízí stejnou službu o pět liber levněji. Za takovou částku byste si v Česku mohli pořídit celosezonní permanentku na většinu míst stadionu mistrovské Sparty.

Co dostanete od anglických gigantů na oplátku? Uvidíte třeba příjezd hráčů na stadion, exkluzivní rozhovory a můžete i zabrousit do historie a podívat se třeba na záznamy klasických zápasů s legendou „Red Devils“ Georgem Bestem.

Se začátkem zápasů narazíte na největší nevýhodu internetové televize. Na internetu neuvidíte přímý přenos zápasu. Kvůli vysílacím právům se dostanete k prvním obrázkům ze skončeného utkání nejdřív o půlnoci po závěrečném hvizdu.

V poslední době ale anglické kluby v této souvislosti naráží na velký problém. Televizní záznamy se téměř okamžitě objevují na populárním portálu YouTube. Vedení Premier League podalo loni na provozovatele stránky žalobu.

Chelsea pak zvolila střední cestu. Provozuje vlastní internetovou televizi, ale některé reportáže z dění na Stamford Bridge najdete i v oficiální sekci Blues na YouTube na adrese www.youtube. com/chelseafc.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat