Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Přestřelka těšila pouze hosty

PRAHA Byl to dokonalý paradox, který by fotbalisty Sparty nenapadl ani v nejhorším snu. V pohárové odvetě proti Dinamu Záhřeb sice nastříleli nejvíc gólů za posledních šest utkání, jenže po remíze 3:3 přesto postupuje chorvatský mistr.

„Je to strašná škoda. Tři góly by nám měly stačit k postupu,“ ulevil si po utkání záložník Karol Kisel.

Fanoušci pražského týmu čekali na gól už v pátém utkání, ale dočkali se rychle. Když Miroslav Slepička přiťukl před brankou Marku Kuličovi a ten se nemýlil, skončil střelecký půst Sparty po 386 minutách.

Sparťanům hodně ulehčoval práci náhradní brankář Kelava, který v úvodu vystřídal zraněného Butinu. Pouhé čtyři minuty po první brance totiž jeho nešikovného vyběhnutí využil Jiří Kladrubský, jehož střela z 25 metrů se od břevna odrazila do branky. Krásný gól!

Jenže taková idylka to nebyla. Kulič svou trefou jen odpověděl na úvodní gól Madžukiče a ani vedení 2:1 Spartě dlouho nevydrželo. „Po delší době jsme protrhli střeleckou smůlu, ale k celkovému úspěchu musíte mít defenzivu bez chyb, a to se nestalo,“ zlobil se sparťanský kouč Vítězslav Lavička.

Domácí obranná čtveřice znovu chybovala, Lovren se dostal k odraženému míči a střelou k tyči vyrovnal. „Místo odkopu jsme to řešili nesmyslnou přihrávkou na střed hřiště. Byl to zbytečný gól,“ kritizoval své hráče Lavička. „Měli jsme vedení udržet aspoň do poločasu, pak bychom mohli začít hrát na brejky,“ přidal se i Kisel.

Vidět čtyři branky během první půlhodiny, to je luxus, který si v domácí lize můžete dopřát málokdy. Jenže fanoušci Sparty by si ho nejradši odpustili, remíza 2:2 totiž posouvala do dalšího kola Dinamo. Tři góly doma jsou příliš Sparťané si sepsali dlouhý seznam toho, co musí ve včerejším utkání zlepšit, ale nakonec nesplnili ani to základní – nechybovat v obraně. Kupili jednu chybu na druhou a spolehnutí nebylo ani na gólmana Matúše Kozáčika. „Naše obrana není už tak kompaktní, jako byla v úvodu sezony,“ uznal Lavička.

Stejně jako v pondělí v Liberci inkasoval jeho tým i včera třetí gól. V 64. minutě totiž Badelj znovu doklepl do sítě vyražený míč. „Tři góly doma jsou moc. Ale přitom jsme jich sami mohli dát víc. Třeba já trefil břevno,“ připomněl Kisel.

Sparta vrhla všechny síly do útoku a v závěru ještě vykřesala naději na zvrat, když Kladrubský z penalty vyrovnal. Jenže potřebný čtvrtý gól už nepřidala.

Lavičkův tým tak čeká podzim bez pohárů a dlouhé hledání cesty zpět na výsluní. „Nechci dělat závěry pár minut po zápase. Musíme všechno probrat s vedením,“ utnul kouč otázky na budoucnost.