Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Přestřelku rozhodly až nájezdy

PRAHA Hokejová Sparta pokračuje ve vítězné jízdě. V předehrávce 8. kola extraligy porazila Pardubice po samostatných nájezdech. Bylo to už čtvrté vítězství v řadě. Sparta-Pardubice 5:4sn Bod navíc Pražanům zařídil Michal Broš, který se jako jediný při nájezdech trefil.

Kanonýr a brankář. Odvěký souboj si diváci měli možnost několikrát vychutnat i včera. Na pardubického gólmana Martina Růžičku se během zápasu několikrát vyřítil kanonýr Petr Ton. „A ten souboj celkově vyhrál Růžička. Dvakrát mě vychytal,“ přiznal Ton.

Jenže důvod k radosti měl hlavně sparťanský útočník. Čtyřiatřicetiletý hráč poslal domácí v osmé minutě do vedení, když doklepl střelu obránce Gulašiho. Pardubice vyrovnaly, ale v jedenácté minutě došlo k souboji Ton-Růžička znovu. Pardubický zadák Čáslava Tona při úniku zahákoval a rozhodčí nařídil trestné střílení. „Jenže já jsem ho provedl špatně. Chtěl jsem co nejrychleji zakončit, ale puk mi sjel z kličky do boční konstrukce,“ líčil Ton.

Potřetí se na Růžičku, který zaskakoval za nemocnou jedničku Lašáka, rozjel v třiašedesáté minutě. Puk však skončil po střele vysoko nad brankou. „Ani jsem pořádně neviděl, jak se dostal tak vysoko. Podle mě jsem trefil spojnici břevna a tyčky. Dokonce jsem se vsadil s masérem o dvacetikorunu, že to bylo břevno,“ smál se Ton.

Těsně před koncem prodloužení došlo na měření sil znovu. Na ukazateli skóre svítil stav 4:4 a čas 4:57, když puk pomalu klouzal k pardubické brance. Ton se za ním vydal, za pukem vyrazil i Růžička. Sparťanský forvard souboj vyhrál, ale puk skončil v brance až po vypršení řádné hrací doby. „Časomíru jsem si hlídal, takže jsem věděl, že to asi nemůžu stačit,“ litoval Ton. Oba hráče pak znovu svedly dohromady samostatné nájezdy. Na ty je Ton specialista, jenže pardubický náhradník předvedl povedený zákrok a střelu lapil. Za Tona však zaskočil Broš, díky němuž se Pražané posunuli na třetí místo.

Branky a nahrávky: 8. Ton (Gulaši), 24. Langhammer (Gulaši), 51. Ručinský (Ton, Ptáček), 55. Kratěna, rozhodující nájezd Broš -10. Cetkovský (Pivko, Divíšek), 25. Somík (Píša, Tvrdík), 29. Starý (Nakládal, Havíř), 57. Kolář (Koukal). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 5892. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1 - 0:0. Dnes - 8. kolo: 17 Vítkovice - Litvínov, Zlín -Kladno, 17:30 České Budějovice - Třinec, Mladá Boleslav - Znojmo, 18 Karlovy Vary -Liberec, 18:15 Slavia - Plzeň.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...