Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PŘESTUPY MANAŽERŮ

Česko

Hogg novým partnerem C&W

Richard Hogg, vedoucí týmu oceňování a poradenství pro Českou republiku a Slovensko, se stal partnerem společnosti Cushman & Wakefield. Má víc než osm let zkušeností v oboru oceňování na českém a slovenském trhu. Dříve pracoval jako šéf oceňování ve společnosti DTZ. Předtím působil v londýnské kanceláři C&W v odděleních zaměřených na hotely a na oceňování nemovitostí. Do pražské kanceláře C&W nastoupil jako vedoucí týmu oceňování a poradenství v roce 2007.

Štěpánovský vede vývoj Effectix

Český a slovenský poskytovatel efektivních řešení na internetu Effectix, s. r. o., jmenoval s účinností od 10. ledna 2011 Jana Štěpánovského do funkce manažera vývoje. Funkce manažera vývoje byla nově vytvořena a Jan Štěpánovský bude mít na starosti programátorské kapacity v odděleních nových webů a SEO, nábor kvalitních posil týmu a také spolupráci se školami na dlouhodobých výzkumných projektech. V minulosti pracoval mimo jiné i pro společnosti BIZ Data, a. s., či Zentiva, a. s.

„Již několik let se profiluji do středního managementu,“ řekl ke svému jmenování Jan Štěpánovský. „Věřím, že pro společnost Effectix. com budu přínosem, využiji zde své bohaté zkušenosti a zaměřím se na zkvalitnění vývoje a spolupráci s akademickou sférou,“ dodal nový manažer vývoje.

Kadlec se stal partnerem v kanceláři Havel, Holásek & Partners

Havel, Holásek & Partners, československá advokátní kancelář, rozšiřuje tým o dalšího partnera – Petra Kadlece. Právní tým advokátní kanceláře tak nyní tvoří 18 partnerů a téměř 120 právníků z celkového počtu téměř 300 spolupracovníků ve čtyřech kancelářích v Praze, Ostravě, Brně a Bratislavě. Kadlec spolu se stávajícími partnery, zejména Jaroslavem Havlem, povede některé pracovní skupiny. Petr Kadlec bude ze své pozice spoluodpovědný za vedení a rozvoj pracovních skupin pro oblast veřejného sektoru a dále oblast energetiky. Rovněž bude podporovat rozvoj a vedení praxe v oblasti evropského práva a hospodářské soutěže a dále i rozvoj vztahů a spolupráce s partnerskými poradenskými společnostmi aktivními v oblasti veřejného sektoru. Petr Kadlec pracoval v advokátní kanceláři Havel & Holásek již v letech 2003 až 2007, specializoval se na oblast veřejných zakázek, obchodních kontraktů, IT/IP a hospodářské soutěže.

V posledních třech letech působil na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž v Bruselu, kde se podílel na vyšetřování zakázaných dohod a zneužití dominantního postavení v sektoru finančních služeb.

Suchánek ředitelem Nadace OKD

Novým ředitelem Nadace OKD, která patří mezi největší firemní nadace v České republice, se stal Jiří Suchánek.

Původně inženýr ekonomie získal ideální předpoklady pro řízení veřejně prospěšné organizace například jako šéf hudebního a sportovního festivalu SOBOfest nebo při koordinaci aktivit českého pavilonu na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. Jiří Suchánek vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, zaměřil se přitom na regionalistiku, veřejnou správu a komerční komunikaci.

Poté pracoval jako finanční poradce, obchodní zástupce, projektový manažer a v letech 2007 až 2009 jako ředitel festivalu SOBOfest. Od roku 2008 až do loňského prosince působil jako produkční a zástupce manažera českého pavilonu na výstavě EXPO 2010 v Šanghaji.

Na ředitelském postu Suchánek nahradil Blanku Týřovou, která vedla nadaci od jejího vzniku dva a půl roku, posledních šest měsíců organizaci řídila zástupně Lenka Marková.

Valášková posiluje Jones Lang LaSalle

Od února pracuje pro český tým společnosti Jones Lang LaSalle, která se zaměřuje na pronájem kancelářských prostorů, Jiřina Valášková.

Ta má tříletou zkušenost v oblasti pronájmu. Kariéru zahájila v Patria Finance jako asistentka analytiků akciového trhu. Později pracovala pro Clifford Chance LLP, kde působila na pozici administrativní asistentky pro čtyři právníky.

Poté nastoupila do společnosti jako koordinátor leasingového oddělení pronájmu kancelářských prostorů a obchodních jednotek do AIG/Lincoln CZ, s. r. o.

„Jiřina Valášková je cenným doplněním našeho týmu, který zařizuje pronájem kancelářských prostorů,“ říká Tewfik Sabongui, výkonný ředitel Jones Lang LaSalle a dodává: „Díky její předchozí zkušenosti ví, co majitelé prostorů očekávají a požadují, což je v dnešním světě klíčové kritérium pro spokojenost klientů.“

Společnost Deloitte posílila o nového ředitele.

Pavel Dědek je novým vedoucím oddělením fúzí a akvizic společnosti Deloitte.

Pro tuto firmu pracuje od roku 2007, má více než třináct let zkušeností v oboru investičního bankovnictví a podnikových financí a podílel se na desítkách úspěšných projektů v rámci střední Evropy, včetně mezinárodních transakcí v Albánii, Bulharsku, České republice, Polsku, Rumunsku, na Slovensku a v Turecku.

Rozsáhlé znalosti má Pavel Dědek rovněž v oboru energetiky včetně znalosti regulace, finančního modelování a oceňování a strukturování transakcí. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.