Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prezident se s ženou přestěhuje do Lumbeho vily. Interiér vily se upravuje

Česko

  10:11aktualizováno  11:45
Prezident Petr Pavel se bude stěhovat do Lumbeho vily nedaleko Pražského hradu. „Manželé Pavlovi jsou rozhodnuti se do Lumbeho vily nastěhovat, ale není stanoven přesný termín, v tuto chvíli se pracuje na úpravách interiéru, stěhování proběhne následně,“ uvedla pro iDNES.cz Markéta Řeháková, mluvčí prezidenta Petra Pavla.

„Ano, budeme bydlet minimálně přes týden v Lumbeho vile,“ potvrdil později prezident Pavel na své tiskové konferenci.

Prezident Petr Pavel s manželkou Evou se byli poprvé podívat v Lumbeho vile v březnu. „Evě se nejvíc líbilo ve sklenících, kde se kromě krásných květin, ovoce a zeleniny personál stará i o zdomácnělé kočky. U mě zabodovala půda, kde si dovedu představit ideální „man cave“ neboli chlapskou zašívárnu,“ napsal tehdy prezident na Twitteru.

Později, při první oficiální zahraniční návštěvě po složení slibu hlavy státu na Slovensko řekl, že pokud se podaří Lumbeho vilu osvětlit, bude v ní s manželkou přes týden rád bydlet.

Lumbeho vilu využíval i předchozí prezident Miloš Zeman. Před koncem jeho mandátu v Lumbeho vile bydlela jeho manželka Ivana Zemanová, podle Pavla však měla jiný vkus, a vila nyní působí depresivně.

O víkendech by podle dřívějších vyjádření Pavel rád jezdil do svého domova v Černoučku u Roudnice nad Labem nedaleko Řípu.

Co se předělávalo po Václavu Klausovi: