Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V prezidentské garáži přibylo nové vozidlo. Pavel brázdí Hrad na koloběžce

Česko

  17:26
S celkovou plochou sedmi hektarů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, a tak není divu, že si na zrychlené přesuny pořídil prezident Petr Pavel „pomocníka“. Chodbami slavného českého paláce se prohání na koloběžce.

„Jedeme za kancléřkou,“ objasnil Petr Pavel poté, co vjel do jedné z místností na Pražském hradě na koloběžce. Kromě týmu ho doprovázel i pes, který vesele pobíhal za odrážedlem.

Nejde ale o jediný záběr na koloběžce, v celkem jednadvacet vteřin dlouhém videu se prohání i po chodbě, načež zastaví před jednou z kanceláří a snaží se natočit řídítka tak, aby s nimi prošel do místnosti.

I těmito drobnými kroky Pavel plní svá dřívější slova, že chce být aktivním prezidentem. Během necelého měsíce od inaugurace navíc kromě jízdy na koloběžce stihl cestu na Slovensko, sfáral do dolu na Ostravsku nebo v rámci dalšího výjezdu do regionů navštívil Poděbrady.

Nezapomíná ale ani na politiky. Ve čtvrtek Pavel navštívil Senát, do kterého hlava České republiky vstoupila naposledy před devíti lety, kdy tam naposledy zavítal Miloš Zeman. Kromě toho se zastal i novinářů před ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem, který prohlásil, že by novináři mohli být stíháni za práci s neveřejnými materiály z policejního spisu.

Prezident se však proti nápadu ohradil. „Za úniky ze spisů by měli být trestáni zejména ti, kteří s nimi pracují a kdo únik umožnil,“ zdůraznila čerstvě inaugurovaná hlava státu. Novinář podle něj pracuje s informací, ke které se dostane.

Autor: