20. května 2017 7:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman se sejde s poradci a ministrem průmyslu Havlíčkem v Lánech

Miloš Zeman na konferenci v Pekingu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman na konferenci v Pekingu. | foto: ČTK

PRAHA Prezident Miloš Zeman se v úterý na zámku v Lánech sejde se svým poradním týmem a s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem (ČSSD). Havlíček doprovázel Zemana na návštěvě Číny, z níž se prezident tento týden vrátil.

Ministr předpokládá, že s prezidentem projedná své priority do konce volebního období. Zemanův kancléř Vratislav Mynář do Lán přiveze návrh milosti pro dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka.

Mynář potvrdil v pátek České televizi, že milost pro doživotně odsouzeného Kajínka do Lán poveze. Kdy prezident milost podepíše, ale nevěděl. Milostí dal Zeman zatím sedm, žádná z nich se netýkala násilného trestného činu.

Miloš Zeman na konferenci v Pekingu.
Prezident Miloš Zeman na konferenci v Pekingu.

Prezident se v tomto týdnu vrátil ze šestidenní návštěvy Číny, při níž ho doprovázel i ministr průmyslu, s nímž se sejde v Lánech. Podle Havlíčka bude se Zemanem v Lánech diskutovat o aktuálních zákonech ministerstva projednávaných v Parlamentu, podpoře průmyslu, exportních opatřeních nebo energetice.

Prezident se v nejbližších době chce setkat s ministrem financí a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a poslancem Ivanem Pilným (ANO), který má Babiše ve funkci ministra nahradit. Žádný termín schůzky se Zemanem Babiš ani Pilný zatím dohodnutý nemají. Pilný v pátek nepotvrdil, jestli by se mohl s prezidentem sejít již dnes v Lánech.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz